محیط زیست و پاکیزگی هوا امری حیاتیست متاسفانه هر سال با اغاز مهر با حجم زیادی از الودگی رو به رو میشویم که نشان دهنده ناتوانی مادر و پدرها در اموختن و انتقال اطلاعات به فرزندانمان و فرهنگ گذاری است.
هرساله همزمان با شروع سال تحصیلی ، افزایش ترافیک و تردد های درون شهری و نیز تشدید آلاینده‌های هوا موضوعی است که در کلانشهرها بخصوص شهر تهران بیش از هرچیز به چشم می خورد که در این راستا مدیرکل محیط زیست استان تهران از پلیس درخواست کرد تا برخورد با خودروهای آلاینده را تشدید کند.

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری در این خصوص اظهار کرد: هر ساله با بازگشایی مدارس در مهر ماه ، افزایش بار ترافیکی و به تبع آن افزایش بار آلاینده های هوا سوغات پاییز برای همشهریان تهرانی است.
کلانتری با بیان اینکه عموما در نیمه دوم سال و همزمان با ورود به فصل سرما تعداد روزهای ناسالم در تهران افزایش داشته است گفت: یکی از موضوعات اساسی در کنترل میزان آلودگی های محیط زیستی خصوصا آلودگی هوا همکاری شهروندان فهیم و آگاه تهرانی در این مقوله است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: در این راستا از خانواده ها درخواست می‌کنیم برای جلوگیری از ایجاد ترافیک تا حد امکان از سرویس مجاز مدارس استفاده کنند و نیز از تردد غیرضروری با خودروهای شخصی اجتناب نمایند.
وی تصریح کرد: همچنین توقف و تجمع غیرضروری در جلوی مدارس می‌تواند باعث افزایش ترافیک و مسدود شدن مسیر گردد که از رانندگان خودروها درخواست می گردد به این موضوع توجه جدی نمایند
کلانتری همچنین با درخواست از پلیس راهور تهران مبنی بر تشدید برخورد با خودروهای دود زا و آلاینده بیان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید توسط دارندگان وسایل نقلیه مورد توجه قرار گیرد عدم استفاده از خودروهای معیوب و دارای نقص فنی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه مدیریت زمان سفر و نیز استفاده بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی توسط شهروندان در کاهش بار ترافیکی و جلوگیری از ایجاد آلودگی بسیار موثر خواهد بود، گفت: امیدوارم شهروندان، همپیمایی در سفرهای درون شهری و نیز کاهش تردد با خودروهای تک سرنشین را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با قدردانی از پلیس راهور و شهرداری تهران به جهت پیش بینی برنامه‌های ترافیکی و ظرفیت سازی ویژه حمل و نقل عمومی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ، حضور پر رنگ پلیس راهور را در کنترل و نظم دهی ترافیک مهرماه بسیار مهم دانست و گفت: همه ما به لحاظ ایجاد شرایط مناسب برای استقبال از مهرماه و برخورداری از فضای مناسب و مطلوب روانی برای خود و خانواده در این ایام باید ضمن همکاری کامل با پلیس و رعایت قوانین، احترام به حقوق یکدیگر و حوصله مداری را در برنامه‌های روزانه بیرون از منزل قرار دهیم.
بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، کلانتری در پایان افزود: امیدوارم امسال سال تحصیلی خوب و موفقی برای همه دانش آموزان عزیز رقم بخورد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *