اعتراض بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بعد از تساوی برابر کره جنوبی بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بهترین عملکرد خود در تاریخ انتخابی جام جهانی را داشته است و با اقتدار و بدون هیچ اما و اگری توانست مسافر روسیه شود. شاگردان کارلوس کی‌روش در دیدار اخیر خود برابر کره جنوبی با وجود این که بعد از دقایقی از نیمه دوم ۱۰ نفره شدند اما به روند گل نخوردن خود ادامه‌ دادند و یک تساوی با طعم پیروزی به دست آوردند.

بعد از این بازی چند بازیکن ایران پیام‌هایی را در صفحه‌های اجتماعی خود منتشر کردند که بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت.

روزنامه های قطری، اماراتی و عربستانی پیام اشکان دژاگه را منتشر کردند و نوشتند که بازیکنان ایرانی از بی‌توجهی مسوولان خود ناراحت هستند تا جایی که روزنامه سرشناس الریاضیه عربستان نوشت: بازیکنان ایرانی از بی توجهی مسئولان حکومتی خود به دستاوردهای‌شان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ناراحت هستند. اشکان دژاگه نوشته است که به نظر می‌رسد که کسی به ما توجه نمی‌کند و صعود ما به جام جهانی مهم نیست و این موفقیت‌های ما ارزشی ندارد.

این روزنامه عربستانی در ادامه‌ نوشت: دیگر بازیکنان ایرانی مثل وریا غفوری، سید جلال حسینی و احسان حاج صفی هم چنین پیام های را منتشر کردند. آنها بر این باور هستند که باید مسئولان ایرانی از کره‌ای‌ها یاد بگیرند، چرا که آنها با وجود عملکرد ضعیف تیم‌شان فضای خاص را در ورزشگاه به وجود آوردند و به حمایت کامل از تیم خود پرداختند.

همچنین روزنامه الرای قطر هم نوشت: همه بازیکنان ایران تقریبا از عدم توجه مسئولان حکومتی خود به موفقیت‌های که به دست آورده‌اند ناراحت هستند و با منتشر کردن پیام های در صفحات مجازی خود اعتراض خود را نشان دادند. آنها به ستایش از برخورد کره‌ای‌ها با بازیکنان تیم خود پرداختند و ابراز امیدواری کردند که مسئولان حکومتی ایران از کره‌ای‌ها درس یاد بگیرند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *