وقتی که خبر از کشف مواد مخدر میرسد از طرفی خوشحال میشویم که نیروی های امنیت آنقدر قوی هستند که میتوانند به راحتی جلوی ورود مواد مخدر را به کشور بگیرند و از طرفی ناراحت بخاطر این همه تهدید های که از خارج برای ورود مواد به ایران و از بین بردن جوانان ما وجود دارد.
هادی نژاد:
بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد/دستگیری 233 قاچاقچی
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف 14 تن و ‏‏198 کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته گذشته در کشور خبر داد.

بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد/دستگیری 233 قاچاقچیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسدالله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت 14198 کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان 11619 کیلوگرم بوده است که 81 درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت 828 کیلوگرم حشیش، 226 کیلوگرم هروئین، 57 کیلوگرم مورفین و‏‏ 54 کیلوگرم شیشه ‏‏و 317 کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی 1652 فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره 8.6 کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

هادی‌نژاد افزود: در این مدت 10426 عدد قرص روانگردان در سطح کشور کشف شده که بیشترین تعداد به ترتیب با پنج هزار عدد مربوط به استان آذربایجان غربی است.

وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر 77 درصد کشفیات این دوره زمانی، مربوط به شش استان کشور است،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با 4154 کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل 29 درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با 2019 کیلوگرم، هرمزگان با 1808کیلوگرم، بوشهر با 1376 کیلوگرم و خراسان جنوبی با 976 کیلوگرم و فارس با 659 کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد بیان داشت: در این هفته با ادامه تشدید فعالیت مسیر دریایی شاهد کشف یک محموله تریاک در شهرستان کنگان بودیم، در این عملیات مأمورین اداره کل اطلاعات استان بوشهر 690 کیلوگرم تریاک که از شرق کشور و از طریق دریا وارد شهرستان کنگان شده بود، کشف کردند و در این رابطه دو دستگاه خودرو توقیف و 2 متهم دستگیر شدند.

هادی‌نژاد با بیان اینکه افزایش سهم استان بوشهر از کشفیات این هفته و قرار گرفتن آن در رده چهارم کشفیات استان‌ها ناشی از همین موضوع یعنی تشدید فعالیت مسیر دریایی است، ادامه داد: همچنین سهم کشفیات سه استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته اخیر مجدداً افزایش یافته و از 36.5 درصد هفته گذشته به 56.2 رسیده است.
دستگیری 7 هزار و 415 نفر در طرح پاکسازی مواد مخدر

وی گفت: جمع کل دستگیری‌های این دوره 7415 نفر بوده که از این تعداد 6513 نفر در طرح‌های پاکسازی دستگیر شده‌اند و بقیه مربوط به دیگر عملیات‌ها هستند.

هادی‌نژاد بیان کرد: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور 233 نفر قاچاقچی، 3300 توزیع کننده و خرده فروش و 2980 نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

منع: خبرنگاران جوان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *