خانه / آخرین اخبار / بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد

بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد

وقتی که خبر از کشف مواد مخدر میرسد از طرفی خوشحال میشویم که نیروی های امنیت آنقدر قوی هستند که میتوانند به راحتی جلوی ورود مواد مخدر را به کشور بگیرند و از طرفی ناراحت بخاطر این همه تهدید های که از خارج برای ورود مواد به ایران و از بین بردن جوانان ما وجود دارد.
هادی نژاد:
بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد/دستگیری ۲۳۳ قاچاقچی
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۴ تن و ‏‏۱۹۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته گذشته در کشور خبر داد.

بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته گذشته کشف شد/دستگیری ۲۳۳ قاچاقچیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسدالله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت ۱۴۱۹۸ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۱۶۱۹ کیلوگرم بوده است که ۸۱ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت ۸۲۸ کیلوگرم حشیش، ۲۲۶ کیلوگرم هروئین، ۵۷ کیلوگرم مورفین و‏‏ ۵۴ کیلوگرم شیشه ‏‏و ۳۱۷ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۶۵۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۸٫۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

هادی‌نژاد افزود: در این مدت ۱۰۴۲۶ عدد قرص روانگردان در سطح کشور کشف شده که بیشترین تعداد به ترتیب با پنج هزار عدد مربوط به استان آذربایجان غربی است.

وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی، مربوط به شش استان کشور است،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۱۵۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲۰۱۹ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۸۰۸کیلوگرم، بوشهر با ۱۳۷۶ کیلوگرم و خراسان جنوبی با ۹۷۶ کیلوگرم و فارس با ۶۵۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد بیان داشت: در این هفته با ادامه تشدید فعالیت مسیر دریایی شاهد کشف یک محموله تریاک در شهرستان کنگان بودیم، در این عملیات مأمورین اداره کل اطلاعات استان بوشهر ۶۹۰ کیلوگرم تریاک که از شرق کشور و از طریق دریا وارد شهرستان کنگان شده بود، کشف کردند و در این رابطه دو دستگاه خودرو توقیف و ۲ متهم دستگیر شدند.

هادی‌نژاد با بیان اینکه افزایش سهم استان بوشهر از کشفیات این هفته و قرار گرفتن آن در رده چهارم کشفیات استان‌ها ناشی از همین موضوع یعنی تشدید فعالیت مسیر دریایی است، ادامه داد: همچنین سهم کشفیات سه استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته اخیر مجدداً افزایش یافته و از ۳۶٫۵ درصد هفته گذشته به ۵۶٫۲ رسیده است.
دستگیری ۷ هزار و ۴۱۵ نفر در طرح پاکسازی مواد مخدر

وی گفت: جمع کل دستگیری‌های این دوره ۷۴۱۵ نفر بوده که از این تعداد ۶۵۱۳ نفر در طرح‌های پاکسازی دستگیر شده‌اند و بقیه مربوط به دیگر عملیات‌ها هستند.

هادی‌نژاد بیان کرد: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور ۲۳۳ نفر قاچاقچی، ۳۳۰۰ توزیع کننده و خرده فروش و ۲۹۸۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

منع: خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *