اخطار ها و تلاش ها برای اطلاع رسانی به جوانان وطن عزیزمان فایده نداشت متاسفانه نهنگ آبی پا به ایران گذاشت و طعمه های خود را برای بلعیدن انتخاب کرد دو دختر جوان اصفهانی که فیلم آنها پخش شد در دام دندان های این بازی که یکی جان سپارد و دیگری دختر نجات‌یافته ماجرای سقوط مرگبار از پل چمران اصفهان پس از گشودن چشم‌هایش روی تخت بیمارستان اظهار داشت، زمان حادثه برای نجات دوستش جلو رفته بود که ناخواسته و همراه او به پایین افتاد.

به گزارش ایسنا، روزنامه «ایران» نوشت: «با گذشت چند روز از ماجرای خودکشی جنجالی دو دختر نوجوان اصفهانی، هنوز اخبار و حواشی این ماجرا تکان‌دهنده فروکش نکرده و گمانه‌زنی‌های مختلف در این باره ادامه دارد. برخی مسئولان ابتدا این خودکشی را به چالش «نهنگ آبی» ارتباط دادند و برخی هم این فرضیه را رد کردند. با این حال دکتر اسدبیگی – رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور – به‌ صراحت گفت که شواهد نشان می‌دهد خودکشی دو دختر نوجوان اصفهانی هیچ ارتباطی به بازی یا چالش نهنگ آبی ندارد.

وی دیروز درباره آخرین جزئیات این ماجرا به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «همان طور که پیش‌تر هم گفتم این خودکشی هیچ ارتباطی با نهنگ آبی ندارد و مددکاران ما در اصفهان به‌ طور جدی این مسأله را پیگیری کرده‌اند. خوشبختانه حال «نیلوفر» – دختر نجات‌یافته – رو به بهبود است و صبح چهارشنبه عمل موفقیت‌آمیزی روی پاهایش انجام شده است.»

وی افزود: «وی در نخستین اظهاراتش بیان کرده، قصد خودکشی نداشته و برای نجات دوستش جلو رفته که ناخواسته سقوط کرده است. همچنین پس از پیدا شدن علائم خاص روی بدن دختر فوت شده شایعاتی مطرح شد و این زخم‌ها را به بازی یا چالش خاصی ربط دادند اما واقعیت این است که خراش‌های روی دست‌های نوجوان جان‌باخته به خاطر تلاش ناکام وی برای خودکشی در گذشته بوده است.»

اسدبیگی با توصیه‌ای به خانواده‌ها گفت: «امیدوارم خانواده‌ها به بهداشت روانی فرزندانشان توجه بیشتری داشته باشند و جو صمیمی‌تری را در خانه ایجاد کنند. چه بسا بسیاری از اتفاقات ناگوار مشابه به خاطر ارتباط نادرست میان والدین و فرزندان رخ می‌دهد. ضمن این که امیدوارم به زودی طرح مددکار اجتماعی در مدارس اجرا شود تا مددکاران و مشاوران متخصص نوجوانان را در همان محیط آموزشی راهنمایی کنند. به طور قطع طرح مددکار اجتماعی می‌تواند در مقابل اقدامات نوجوانان و جوانان عاملی پیشگیرانه باشد.»

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور در پاسخ به این سؤال که آیا نوجوان نجات‌یافته از سوی اورژانس اجتماعی مورد حمایت قرار خواهد گرفت یا خیر، گفت: «به‌ طور قطع بعد از این که این نوجوان به سلامتی جسمی لازم رسید، اورژانس اجتماعی کشور با تمام توان خدمات روانی – اجتماعی را ارائه خواهد داد.»

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *