خانه / آخرین اخبار / ورزش درمانی برای قلب درد

ورزش درمانی برای قلب درد

افرادی که دچار سکته قلبی شده اند، افزون بر مصرف دارو و رعایت رژیم غذایی می‌توانند با انجام یک ورزش منحصربه فرد به سلامت دوباره قلب خود کمک کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان به تازگی دریافتند انجام ورزش رزمی و حرکت های هماهنگ تای چی می تواند سبب بهبود و کاهش عوارض ناشی از حمله قلبی در مبتلایان شود.

کارشناسان براین اساس به افرادی که سابقه سکته قلبی دارند توصیه می کنند با نظارت متخصص در کنار انجام سایر کار های درمانی به ورزش تای چی (tai chi)بپردازند.

پژوهش ها نشان می دهد حدود سه پنجم بیماران از انجام تمرین های توان بخشی خودداری می کنند، زیرا انجام این کار را ناخوشایند و سخت می دانند، برخی دیگر نیز به اشتباه گمان می کنند انجام توان بخشی سبب تشدید مجدد حمله قلبی می شود.

انجام توان بخشی با استفاده از ورزش تای چی شامل حرکت های ملایم، تکنیک تنفس عمیق، کاهش سطح استرس به حفظ تعادل و مثبت اندیشی کمک می کند و به تدریج و طی چند ماه ایجاد می شود و می تواند اثر مطلوبی بر سلامت بیماران داشته باشد.

افرادی که سابقه سکته قلبی دارند و تمرین های توان بخشی را انجام نمی دهند، ۱۸ درصد بیش از سایر افراد احتمال دارد که دوباره دچار سکته قلبی شوند، از جمله دیگر تمرین های ورزشی مفید برای این دسته از بیماران می توان شرکت در کلاس های ورزش هوازی را نام برد که سبب بهبود ضربان قلب بیمار می شود.

با وجود مفید بودن ورزش تای چی کارشناسان به افراد توصیه می کنند تنها از ورزش برای کمک به درمان مشکل های خود استفاده نکنند و در کنار ورزش از دارو درمانی، مراجعه منظم به پزشک و انجام تست های دوره ای، رعایت رژیم غذایی و کنترل وزن نیز بپردازند.

۱-با این ورزش باستانی کشور چین عوارض سکته قلبی را از بین ببرید۲-ورزشی برخواسته از تمدن باستانی کشور چین برای درمان سکته قلبی
ورزش تای چی سطح های مختلفی دارد و بیماران مبتلا به مشکلات قلبی می توانند از سطح های اولیه و میانی آن استفاده کنند. این ورزش همچنین باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان و نیز کاهش ریسک خطر شکستگی دست و پا در سالمندان می شود.

نتایج این یافته در مجله انجمن قلب آمریکا (the Journal of the American Heart Association) به چاپ رسیده است.

منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *