خانه / آخرین اخبار / ماجرای هشدار اشتباه بمب ورزشگاه

ماجرای هشدار اشتباه بمب ورزشگاه

اتفاقات عجیبی گاهی در زندگی باعث خنده و تعجب میشود به زودی به دیدار کشورها نزدیک میشویم و تهدید های داعش را در رابطه با قتل و خون ریزی در ورزشگاه ها شنیده اییم این گروهک تروریستی به شکل های مختلف تهدید هایی را به صورت رسمی اعلام کرد که باعث دلشوره میشد در این مقاله یادس از خاطره سال های گذشته داریم که هشدار اشتباه وجود بمب بازی را مختل میکند ایسنا چنین مینویسد : هشدار بمب باعث شد دیدار رئال مادرید و رئال سوسیداد متوقف و یک سال بعد با شرایط متفاوتی ۶ دقیقه پایانی برگزار شود.

به گزارش ایسنا، ۱۲ دسامبر سال ۲۰۰۵ رئال سوسیداد به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو رفت تا برابر رئال مادرید بازی کند اما این دیدار بدون نتیجه ماند. زمانی که ۶ دقیقه به پایان مانده بود و بازی یک بر یک پیش می رفت اعلام شد یک بمب در ورزشگاه وجود دارد.
مسئولان برنابئو دو تیم را از این موضوع آگاه کردند و بازی متوقف شد. ورزشگاه به سرعت خالی شد. تماشاگران به صورت منظمی آنجا را ترک کردند و تنها دقایقی تخلیه ورزشگاه صورت پذیرفت. مردم تا زمانی که رادیو به این قضیه اشاره نکرده بود نمی‌دانستند چه اتفاقی افتاده است. سپس مشخص شد یک هشدار اشتباهی بوده است.

۶ دقیقه از بازی باقی مانده بود. کمیته برگزاری مسابقات تصمیم گرفت این دقایق در پنجم ژانویه برگزار شود. در این مدت اتفاقاتی رخ داد. فلورنتینو پرس (رییس باشگاه رئال مادرید) گارسیا رامون سرمربی را اخراج کرد. این در حالی بود پیش از او کاماچو را در روزهای نخست فصل برکنار کرده بود. گارسیا رامون دیوید بکام را در دیدار برابر سانتاندر نیمکت نشین کرد اما مادرید پیروز شد. او سپس رونالدو نازاریو را در برنابئو در ترکیب اصلی قرار نداد و مادرید مغلوب سویا شد. این شکست پذیرفتنی نبود و زمان ناهار سال نو، رونالدو به میز ریاست نزدیک شد و در حضور سران باشگاه از جمله سرمربی تیم (رامون گارسیا) به پرس گفت: رییس، من نمی‌توانم به قولم یعنی به ثمر رساندن ۳۰ گل در این فصل عمل کنم. پرس پرسید: چرا نمی توانی؟ مهاجم برزیلی در پاسخ گفت: چون سرمربی می‌گوید اگر من تمرین نکنم مرا در ترکیب قرار نخواهد داد. او چطور فکر می‌کند من تمرین نمی‌کنم….

این مکالمه کوتاه باعث شد گارسیا رامون اخراج شود و پرس با واندرلی لوکزامبورگو قرارداد امضا کند. سرمربی برزیلی در کشورش موفقیت‌های زیادی کسب کرده بود. نخستین بازی او به عنوان سرمربی مادرید ۶ دقیقه به تعویق افتاده بود. پیش از بازی مراسمی برگزار شد. مادرید به امتیازهای این دیدار نیاز داشت چون فاصله‌اش با بارسلونا بیشتر می‌شد. لوکزامبورگو بی‌وقفه صحبت می‌کرد و می‌گفت برای این دقایق برنامه خاصی دارد و آموروتو (سرمربی رئال سوسیداد) آن را مسخره می‌کرد. این بازی شبیه به دیدار والنسیا و ساراگوسا بود که ۲۸ سال پیش از آن برگزار شده بود و ۶ دقیقه پایانی به تعویق افتاده با پیروزی ساراگوسا تمام شد. ساراگوسا با پنالتی که در بازی اول زده شده بود سه امتیاز بازی را کسب کرد. این پنالتی باعث به تعویق افتادن بازی شده بود.
رئال سوسیداد تنها دیدار برابر رئال مادرید را ۶ دقیقه می‌دید اما سفیدپوشان برای این دقایق تمرینات خاصی انجام داده بودند. بازی ساعت ۶ عصر برگزار می‌شد و بلیت این دیدار رایگان بود. چطور می‌توانستند برای ۶ دقیقه پول پرداخت کنند؟ این بازی کوچک همزمان با یکی از جشن‌های سال نو اسپانیا بود با این حال تعداد تماشاگران قابل قبول بود و ۲۲ هزار نفر برای تماشای ۶ دقیقه در ورزشگاه حضور داشتند. این موضوع نشان می‌داد هواداران به پیروزی در این مدت کوتاه امیدوار بودند.

بازی از دروازه رئال سوسیداد آغاز شد. مادرید در پاسکاری فوق العاده عمل کرد و سه بار توانست به محوطه جریمه برسد اما نتوانست حتی یک شوت هم به سمت دروازه بزند. در چهارمین حضور فرناندو مورینتس شوت زد اما ریسگو توپ را مهار کرد. در نهایت در دقیقه پنج بازی رونالدو با لاباکا رو به رو شد و او روی مهاجم برزیلی خطا کرد. داور یک پنالتی به نفع مادرید اعلام کرد و زین الدین زیدان توانست این ضربه را به گل تبدیل کند. لوکزامبورگو رونالدو را تعویض و پاوون را جایگزینش کرد. رئال سوسیداد با دستپاچگی شروع به حمله کرد اما تنها دو دقیقه فرصت داشت. لوکزامبورگو برای عصبانی کردن حریف رائول گونسالس را خارج کرد و سولاری را به زمین فرستاد. این سومین تعویض مادرید بود (اولین تعویض در ۱۲ دسامبر انجام و مایکل اوون جایگزین فیگو شد). تیم مهمان دو توپ را توانست وارد محوطه جریمه کند اما بی‌نتیجه بود و بازی با پیروزی سفیدپوشان به پایان رسید.

رئال مادرید توانست در ۶ دقیقه دو امتیاز کسب کند. این دو امتیاز باعث شد آنها به رتبه سوم برسند و ۳۱ امتیازی شوند. مادرید به سویا رسید اما با بارسلونا ۱۱ امتیاز اختلاف داشت. با این حال سفیدپوشان کم کم این اختلاف را کم کردند. آنها نتوانستند لالیگا را فتح کنند اما به تهدیدی برای بارسا تبدیل شدند که آن ۶ دقیقه آغازگر این مسیر بود.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *