خانه / آخرین اخبار / هزینه درمان عامل فراموشی درد

هزینه درمان عامل فراموشی درد

پایت که به بیمارستان رسید باید از یک سر درد به هزینه های میلیونی بررسی مرگ به مراتب مقرون به صرفه تر از درمان است آزمایش های ساده که حتی تحت بیمه هم ارقام آن سر به فلک میکشد و فرد بیمار میماند و دردو هزینه ها که در آمدن از پس آن خود دردی بزرگتر از درد فرد است باید فکری کرد تا تمام اقشار جامعه بتوانند به راحتی از خدمات استفاده کنند خبر فوق در این رابطه و توسط خبر گزاری فارس تهیه شده که دعوت میکنم به بررسی مطلب فوق بپردازید رئیس سیزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران از بیمه‌ها خواست به موضوع درد با عنوان یک مساله حاشیه‌ای نگاه نکنند و درمان‌های درد را تحت پوشش قرار دهند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، اسدالله سعادت نیاکی، رئیس سیزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران روز چهارشنبه در سیزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران که در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، گفت: تلاش ما این است که با به کارگیری تخصص ها و شیوه های به روز بتوانیم نتیجه بهتری برای درمان‌های ناشی از دردهای حاد و مزمن فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نگاه حاکمیتی بر مساله درد حاکم نبوده و مشکلات بیماران مبتلا به درد از حمایت های بیمه ای برخوردار نشود ما نخواهیم توانست در این زمینه موفق باشیم.

سعادت نیاکی ادامه داد: بیمه‌های پایه باید در مراکز دولتی و دانشگاهی و بیمه‌های تکمیلی در مراکز خصوصی از بیماران مبتلا به درد حمایت کنند و خدمات نیازمند این قبیل بیماران را پوشش دهند.

رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران افزود: اگر خدمات مبتلا به درد از پشتیبانی بیمه ها برخوردار نباشد باید هزینه‌های درمان از جیب مردم پرداخت شود که با توجه به طولانی بودن فرآیند درمان درد هزینه آن بسیار گران تمام می‌شود و قطعا پرداخت این قبیل هزینه‌های خارج از توان اکثر بیماران است.

وی با عنوان این مطلب که بیمه‌ها به موضوع درد به عنوان یک مساله حاشیه‌ای نگاه نکنند گفت همانطور که برای جراحی کد تعریف کرده‌ایم به درد هم باید توجه کنند، اینکه بخواهیم با این رویکرد که به دنبال کاهش هزینه‌های درمان هستیم، از حمایت بیماران مبتلا به درد شانه خالی کنیم، توجیه منطقی ندارد.

وی افزود: بیماران متبلا به درد مزمن نیاز به درمان دارند و این یک کار لوکس نیست و نمی توان با درد به عنوان یک کار رمانتیک برخورد کنیم.

در ادامه معصومه ثابت کسایی رئیس انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران اظهار داشت: درد برای آگاهی از معضلات جسمی در وجود ما قرار دارد و اگر زیاده از حد باشد با معضلاتی همراه است.

وی افزود: مدیریت درد یک مساله کاملا چندین وجهی است و درد را نمی توان به عنوان یک معضل تک بعدی بررسی کرد.

همچنین علیرضا زالی رئیس قطب جراحی مغز و اعصاب کشور با عنوان این مطلب که برای درمان درد نیازمند ترویج کار تیمی هستیم، گفت: درمان درد از یک تخصص بر نمیآید.

وی افزود: درد یک مساله بسیار پیچیده است که با اتکا به خرد جمعی و تخصص‌های مورد نیاز درمان می‌شود.

زالی با تأکید بر حمایت بیمه‌ها از بیماران مبتلا به درد تصریح کرد: افق‌های روشن درمان درد بسیار گران است و در کشور ما اغلب افرادی که درد را تجربه می‌کنند از قشر فقیر جامعه هستند، بنابراین لازم است که بیمه‌ها در این مساله ورود کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *