فتنه و درگیریهای سال 88 در 9 دی ماه دلیل شد که وزیر اسبق وزارت اطلاعات نکاتی را در زمینه وضعیت فضای مجازی و شایع پراکنی یا صحت و عدم صحت اتفاقات منتشر شده در فضای مجازی را بیان کرد. وی همچنین بیان کرد که استکبار همیشه نظام را تهدید کرده است و با وجود تحریم های اعمال شده از طرف غرب فروش خودروهای لوکس از طرف کشورهای تحریم کننده به ایران خود به معنای ایجاد فضای اشرافگری در ایران است که خطرهای زیادی را دارد . همچنین وزیر کشور آقای رحمانی فضلی در بیانات خود برای جلوگیری از مشکلات از مردم خواهش کرد که در تظاهرات های غیر قانونی شرکت نکنند.

وزیر سابق اطلاعات:

باید فضای مجازی را جدی تحت کنترل و نظارت داشته باشیم

وزیر سابق اطلاعات، با بیان اینکه معجزه 9 دی فتنه براندازی نظام را نقش بر آب کرد، تصریح کرد: متاسفانه امروز عده ای به دنبال این هستند که فتنه 88 را یک دعوای انتخاباتی نشان دهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات امروز در اجتماع بزرگ «طلایه داران بصیرت» که به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد، اظهار کرد: 9 دی معجزه بزرگی است که ملت ایران با هوشیاری و بصیرت بالای خود ضربه محکمی را به دهان استکبار زد.

وی با بیان اینکه معجزه 9 دی فتنه براندازی نظام را نقش بر آب کرد، افزود: متاسفانه امروز عده ای به دنبال این هستند که فتنه 88 را یک دعوای انتخاباتی نشان دهند و مسیر فتنه را برای فتنه گران و اذناب داخلی و خارجی آنها هموار کنند، اما ملت با بصیرت و هوشیاری خودش خواص فریب خورده را که تحت تاثیر القائات دشمن و وابستگی ها از همراهی با انقلاب بازماندند، زیر پا گذاشت و تبعیت و ولایتمداری خودش را به نحو احسن نشان داد.

وزیر سابق اطلاعات، با اشاره به حماسه مردم گیلان در یوم الله 8 دی سال 88، عنوان کرد: شما مردم در مقابله با فتنه 88 پیش قدم بودید و یک روز زودتر به میدان آمدید و در مقابل فتنه گران بصیرت خودتان را به نمایش گذاشتید.

مصلحی، با بیان اینکه دشمن طراحی قابل توجهی برای منطقه ما داشت، گفت: این طراحی با هوشیاری، بصیرت، بیدارباش و حرکت بزرگ ملت در 9 دی سال 88 خنثی شد.  مقام معظم رهبری همه ساله توجه ویژه ای به 9 دی و فتنه 88 دارند، زیرا در طول چهار دهه عمر انقلاب، همیشه با توطئه های سنگین و فتنه های بزرگ بین المللی علیه نظام مواجه بودیم، هستیم و خواهیم بود و مادامی که انقلاب مسیر خودش را پیش می رود و انقلابی گری در کشور حاکم است، استکبار طراحی های خودش را دارد و دست بردار نیست.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی هستی استکبار را هدف قرار داده و براساس اطلاعات موجود، داریم به نتیجه می رسیم. امروز آنچه در دنیای استکبار اتفاق می افتد، فروپاشی است و به اعتراف خودشان، منشا این فروپاشی، انقلاب اسلامی ایران است. با بررسی فضای مجازی می بینیم که در آمریکا بیش از 14 میلیون مقاله از اساتید هیئت علمی آمریکایی و اروپایی وجود دارد که فروپاشی استکبار را مطرح می کنند و منشا آن را انقلاب اسلامی می دانند.

وزیر سابق اطلاعات، آینده اروپا و آمریکا را از آن انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی این مسیر را طی می کند و لذا استکبار گروهی تروریستی مانند داعش را با دلارهای عربستان پرورش داد تا اسلام هراسی در دنیای بشری ایجاد کند، اما به حول قوه الهی همین اسلام هراسی موجب شده اندیشمندان غربی روی به اسلام شناسی بیاورند.

مصلحی، با اشاره به مراجعه اندیشمندان غربی اروپایی و آمریکایی به قرآن، یادآور شد: قرآن کتابی است که راه های خروج از بن بست ها را به دنیا نشان می دهد و حرف تازه برای بشریت دارد. در واقع همگان دریافتند که قرآن راهکار خروج از بن بست های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است، اما استکبار دنیا را نسبت به اسلام و قرآن می ترساند لذا وقتی استکبار در چنین وضعیتی قرار می گیرد، برای انقلاب اسلامی توطئه چینی می کند.

وی با بیان اینکه حدود چهار دهه است دنیای استکبار با عوامل داخلی، خارجی، منطقه ای و فرامنطقه ای خود روش های مقابله با ما را طراحی می کند، گفت: هر توطئه ای که علیه ما طراحی شده اعم از فتنه 88، فتنه 78، جنگ تحمیلی و دوران بنی صدر و منافقین، یک نقطه مشترک دارد و آن اتحاد و ایستادگی بین المللی با استکبار در مقابل انقلاب اسلامی است. در فتنه 88 این وحدت و همکاری به اوج خود رسید و آشکارا اعلام می کردند.

مصلحی، با بیان اینکه دستگاه های اطلاعاتی منطقه و حوزه خلیج فارس در اختیار سازمان های جاسوسی آمریکا، اروپا و اسرائیل داشت، اضافه کرد: سیا، MI6 و موساد بعد از انتخابات سال 88 همه اطلاعات را برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران در اختیار داشتند، اما ملت در یک مقطع سعی کرد توطئه را تحمل کند و شرح صدر نشان داد تا شاید خود فتنه گران و اذناب آمریکایی شان سر عقل بیایند.

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با یکی از سران فتنه و اتمام حجت، متذکر شد: آن فرد در جلسه مذکور سکوت مرگباری کرده بود و حرفی برای گفتن نداشت، اما نفوذ دشمن منع از تمام شدن فتنه شد. مقام معظم رهبری خصوصا طی سه سال اخیر در سخنرانی هایشان به مقوله «نفوذ» و طراحی های آن موکدا اشاره دارند، زیرا دشمن در کنار شخصیت ها مهره های خود را می چیند تا با نفوذ اجازه ندهد در مسیر انقلاب حرکت کنند.

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: شخصیت هایی که دو دهه همه هستی انقلاب در اختیارشان بود، اکنون اپوزیسیون نظام شدند و خودشان را در مقابل نظام قرار دادند؛ در حالی که اگر اعتباری داشته و دارند، از هستی انقلاب و نظام است، اما بازیچه دشمن قرار گرفتند و حتی از درون خانه شان به ادامه فتنه گری تشویق شدند.

مصلحی، با اشاره به برنامه های جدی نفوذ علیه نظام، بیان کرد: «نفوذ» نخبگان، مسئولان و مردم را در تصمیم گیری دچار اشتباه محاسباتی می کند. همین اپوزیسیون شدن ناگهانی برخی از شخصیت ها نشان می دهد که دشمن در کنارشان محاسبات را بر هم می ریزد. قرآن کریم نیز 10 روش نفوذ دشمن بر نخبگان و مسئولان را تبیین می کند.

وی یکی از روش های نفوذ را تهدید دانست و تصریح کرد: استکبار در عرصه های مختلف مدام نظام ما را تهدید می کند و می خواهد مسئولان دچار اشتباه محاسباتی شوند و در نهایت تصمیم غلط بگیرند. امروز یکی از مشکلات جدی در اداره کشور همین امید بستن به برجام برای حل مشکلات است. برجام نه تنها کاری نکرده بلکه دشمن را جری تر و تحریم های جدید در موضوعات جدید علیه ما وضع کرده است لذا اگر به فرموده رهبری روی پای خودمان بایستیم، مشکلات حل می شود، حتی اگر مذاکره هم داشته باشیم.

 مصلحی، با بیان اینکه از تمام پشت صحنه های اقتصادی کشور اطلاع دارد، اظهار کرد: وضعیت کشورمان در ابعاد مختلف اقتصادی اینگونه نیست که نتوانیم از پس تحریم ها برآییم و دشمن را به خاک مذلت بکشانیم، بلکه اراده می خواهد و اینکه با «اقتصاد مقاومتی» بازی نکنیم. باید اقتصاد مقاومتی را به معنی واقعی کلمه به میدان بیاوریم.

وی نقدینگی کشور را بیش از پنج برابر طی چهار سال گذشته دانست و افزود: این نقدینگی هم می تواند یک تهدید بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب شود و هم می توان یک ظرفیت خوب برای حل مشکلات اقتصادی باشد که متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

وزیر سابق اطلاعات، با بیان اینکه ورود قاچاق اقتصاد کشور را نابود کرده است، متذکر شد: فتنه های اقتصادی را در راستای فتنه 88 ببینیم، فتنه 88 در 9 دی  متوقف شد، اما تمام نشد. فتنه گران اشکالات گذشته خود را برطرف کرده اند و دیگر از اقدامات هنجارشکنانه سال 88 خبری نیست و فتنه جدید با پیچیدگی دنبال می شود که از جمله آن مسائل اقتصادی است.

مصلحی، با اشاره به واردات ماشین های لوکس از اروپا در عین وجود تحریم ها علیه ایران، گفت: نباید فضای اشرافی گری بر کشور حاکم باشد.

وی با بیان اینکه فتنه رسانه ای یکسال و نیم قبل از انتخابات 88 در لندن طراحی شده بود، تصریح کرد: دشمن برای اینکه افکار عمومی را با جنگ روانی به میدان مقابله با انقلاب بیاورد، به وسیله فردی خاص با رسانه های زنجیره ای داخل کشور که اصلاح طلبی آمریکایی را دنبال می کنند، ارتباط برقرار کرد. اصلاح طلبی یک جریان روشن است، اما عده ای در کشور به دنبال اصلاحات آمریکایی هستند؛ حال اینکه آمریکا خودش در حال فروپاشی است.

وزیر سابق اصلاعات، با اشاره به برنامه ریزی دشمن برای فضای انتخاباتی کشور در راستای خواست آمریکا و انگلیس، یادآور شد: کشته سازی در جریان فتنه 88 یکی از ماموریت های عوامل داخلی دشمن بود لذا مردم باید مانند سال 88 هوشیاری خودشان را در عرصه های مختلف نشان دهند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن از ابزار فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای فتنه جدید استفاده می کند، متذکر شد: باید فضای مجازی را جدی تحت کنترل و نظارت داشته باشیم. تجربه فتنه 88 نشان می دهد که وزیر امور خارجه آمریکا از فیس بوک برای مقابله با نظام استفاده کرده است که البته به وسیله جوانان حزب الهی و نخبه این  توطئه ها به خودشان برگشت، تا جایی که رئیس جمهور آمریکا اعتراف به شکست نقشه براندازی نظام از طریق فضای مجازی با صرف میلیون ها دلار کرد.

وی شهید احمدی روشن را یکی از جوانان برومند کشور دانست و اظهار کرد: یکی از مشکلات ماست که عده ای جوانان را قبول ندارند؛ اینکه جوان جهان سومی می تواند پیشرفت کند و ابداعات علمی داشته باشد. این شهید بزرگوار با کمک چند جوان حزب الهی دیگر مسئله 20 درصد انرژی هسته ای را برای کشور حل کرد که کاربرد درمانی دارد. باید به نیروهای حزب الهی مان تکیه و اعتماد کنیم تا مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از انتخابات 6 ماه قبل از انتخابات 88، خاطرنشان کرد: با کمال تاسف در این کمیته طراحی شده بود که پیروزی در انتخابات را مربوط به کمیته صیانت و شکست در انتخابات را «تقلب» تلقی کنند تا به اهداف دشمن در بحث براندازی برسند لذا اعلام پیروزی در انتخابات قبل از پایان رای گیری توسط یکی از سران فتنه، فضای تقلب را ایجاد کرد؛ در حالی که نمایندگان کاندیدای مذکور بحث تقلب در انتخابات را محال می دانستند. همه این فشارها را وارد کردند تا رهبر انقلاب کوتاه بیایند، اما خیال باطل کرده بودند، زیرا مقام معظم رهبری تجربه عرصه های مختلف در دوره های مختلف را دارند و به معنی واقعی کلمه، دست پرورده امام هستند.

 مصلحی، با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی هزینه دارد، تصریح کرد: امنیت و اقتدار امروز ثمره دفاع مقدس است که بیش از 200 هزار شهید تقدیم کردیم. عزت و امنیت در مرزهای کشور نیز حاصل خون شهدای مدافع است. امثال شهید حججی توطئه دعش در منطقه را نقش بر آب کردند. فیلم لحظه شهادت شهید حججی تنها 7 ثانیه در فضای رسانه ای بین المللی منتشر شد، اما توجه دنیا را جلب کرد و آمریکا را به وحشت انداخت؛ تا جایی که مانع از انتشار آن شدند. آمریکایی که خود را ابرقدرت می داند، سربازانش که توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس دستگیر شده بودند، گریه می کردند، اما دنیا شاهد قدرت و مقاومت شهید حججی بود و این قدرت استکبار را نابود می کند.

وی با بیان اینکه برخی از خواص در جریان فتنه 88 زبیرهای زمان شدند؛ در حالی که جایگاه مرجعیت در دفاع از انقلاب داشتند، گفت: دشمن برای مقابله با انقلاب طراحی های جدید پیش بینی کرده است و هوشیاری ملت را می طلبد. همانطور که نشان دادید پیروی تان از ولایت فقیه تحت تاثیر القائات قرار نمی گیرد و اطمینان داشته باشید ایران اسلامی در راستای انقلاب مسیر توسعه، پیشرفت و حل معضلات و مشکلات را پیش می رود؛ اگرچه ممکن است عده ای با نگاه به بیرون بخواهند مشکلاتی ایجاد کنند، اما این مسیر با هدایت، راهنمایی و تدبیری مقام معظم رهبری ادامه دارد و ملت ایران در همه سختی ها مقاومت خواهند کرد و دشمن را ذلیل می کنند.

رحمانی‌فضلی:

از مردم می‌خواهیم در تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند

وزیر کشور گفت: از مردم تقاضا داریم در تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند، اگر قصد تجمع دارند درخواست دهند، بررسی می‌شود.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره برخی فراخوان‌های فضای مجازی که مردم را دعوت به تجمع می‌کنند، اظهار کرد: ما گزارش‌های در این زمینه داشته‌ایم و این تجمعات قطعا غیرقانونی است.

وی با تاکید بر اینکه هر نوع تجمعی باید مجوز داشته باشد، گفت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه تاکنون تلاش کرده‌اند، مدیریت کنند تا تجمعات غیر قانونی تبدیل به مسئله‌ای نشود که نگرانی ایجاد کند.

وزیر کشور که با باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو می‌کرد، افزود: از همه کسانی که با این نوع فراخوان‌ها در تجمعی شرکت می‌کنند، تقاضا داریم که در این نوع تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند چراکه برای خودشان و دیگر شهروندان زحمت ایجاد می‌کنند.

رحمانی فضلی به روند قانونی اخذ مجوز تجمع اشاره و بیان کرد: افرادی که می‌خواهد تجمعی داشته باشند، باید درخواست دهند، وزارت کشور  و استانداری‌ها درخواست آنان را بررسی می‌کنند.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             مبنع: ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *