خانه / آخرین اخبار / مشکی پوشان قید استادیوم امام رضا را میزنند

مشکی پوشان قید استادیوم امام رضا را میزنند

بودجه های فوتبال دقیقا کجاخرج میشود و چرا یک تیم لیگ برتر نمیتواند هزینه اجاره ورزشگاهی را آن هم نه در پایتخت بلکه در شهری دیگر بپردازد. وضعیت تیم فوتبال مشکی پوشان مشهد به این حدی رسیده است که برای برگزاری مسابقات خود در مشهد دچار مشکل شده انند تا جایی که نتوانسته اند هزینه اجاره ورزشگاه امام رضا شهر مشهد را برای مسابقه با سپیدرود مشهد پرداخت کنند. سوال اینجاست که علت این موضوع چیست بالا بودن هزینه اجاره یک ورزشگاه و یا کمبود بودجه و درامد یک تیم باشگاهی آن هم تیمی که در لیگ برتر فوتبال در حال توپ زدن است ؟ و چرا این مشکلات را باید همیشه در حاشیه فوتبال داشته باشیم یک روز اموال یک تیم فوتبال گم میشود روز دیگر تیمی حتی هزینه اجاره یک ورزشگاه را هم نداره ؟

باشگاه مشهدی قید بازی در استادیوم امام رضا را زد

مالک باشگاه مشکی‌پوشان می‌گوید با توجه به خصوصی بودن این باشگاه، از پس پرداخت رقم اجاره ورزشگاه امام رضا (ع) برنمی‌آید.

به گزارش ایسنا، بر خلاف صحبت‌های مطرح‌شده در روزهای اخیر و اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران مبنی بر برگزاری دیدار سپیدرود رشت و مشکی‌پوشان در ورزشگاه امام رضا، باز هم خبری از برگزاری دیدار تیم‌های مشهدی در ورزشگاه امام رضا (ع) نیست.

با وجود موافقت صورت‌گرفته توسط شورای تامین در خصوص برگزاری دیدار خانگی مشکی‌پوشان در ورزشگاه امام رضا (ع) گویا این بار عدم توافق مالی میان این باشگاه و موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی سبب شده دیدار به ورزشگاه ثامن منتقل شود. تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی برای اجاره این ورزشگاه برای بازی مشکی‌پوشان و سپیدرود رقم ۵۰ میلیون تومان را در نظر گرفته‌ بود که البته بنا بر اعلام مالک باشگاه مشکی‌پوشان، پرداخت چنین ارقامی از توان این باشگاه خارج است.

عباسی: قید ورزشگاه امام رضا (ع) را زدیم

محمدرضا عباسی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص انتقال دیدار مشکی‌پوشان و سپیدرود به ورزشگاه ثامن اظهار کرد: ما بخش خصوصی هستیم و توان مالی زیادی نداریم. از هواداران مشکی‌پوشان عذر می‌خواهیم که نمی‌توانیم ورزشگاه درون شهر را برای رفاه حال آنان در اختیار بگیریم. امیدواریم با مساعدت شورای شهر و شهرداری اتوبوس‎هایی از اقصی نقاط شهر در نظر گرفته‌شود تا بتوانیم از نعمت یار دوازدهم در مصاف حساس با سپیدرود بهره‌مند شویم.

وی افزود: یک بار برای همیشه قید ورزشگاه امام رضا (ع) را زدیم. ارقامی که برای استفاده از این ورزشگاه باید پرداخت کنیم بالاتر از توان ما است، البته به تربیت بدنی آستان قدس هم حق می‌دهم. اگر شهرداری و استانداری می‌توانند در این رابطه به ما کمک کنند چه بهتر وگرنه بازی‌های ما تا پایان فصل در ورزشگاه ثامن برگزار می‌شود.

عباسی با اشاره به این که تیم‌های مشهدی با زمین چمن ورزشگاه امام رضا (ع) آشنایی ندارند، تصریح کرد: ما یک بار و پدیده دو بار در این ورزشگاه به میدان رفتیم و نتیجه نگرفتیم. حتی یک جلسه تمرینی هم نمی‌توانستیم در این زمین چمن برگزار کنیم تا بازیکنان با چمن آشنا شوند، نتیجه هم این می‌شد که تیم‌های مشهدی در این زمین نتایج خوبی کسب نکردند.

مالک باشگاه مشکی‌پوشان گفت: دیگر نام این ورزشگاه را به زبان نمی‌آوریم و از مسئولان مربوطه ممنونیم که یک بار به ما اجازه دادند دیدار خود را در این ورزشگاه برگزار کنیم. از این جا به بعد اگر دوستان در توان‌شان بود که تسهیلاتی برای ما در نظر بگیرند ممنون می‌شویم وگرنه در همان ثامن دیدارها برگزار می‌شود. از اداره کل ورزش و جوانان و مجموعه ثامن هم ممنونیم که چه برای تمرین و چه برای مسابقات توانسته‌ایم تاکنون از ورزشگاه ثامن استفاده کنیم.

تربیت بدنی آستان قدس رضوی: درخواست کارگروه تعیین قیمت داده‌ایم

روابط عمومی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در این رابطه اعلام کرد: آستان قدس رضوی  با معیار قرار دادن تعالیم دین مبین اسلام در کنار توجه ویژه به امور معنوی و مسائل مذهبی، به ورزش و تربیت بدنی به عنوان نیاز روز افزون در میان زائران و مجاوران مضجع منور امام مهربانی‌ها توجه ویژه‌ای داشته و بر این اساس امکانات ورزشی متعددی را در سطح شهر مشهد و برای استفاده عموم مردم ایجاد نموده است. اصلی‌ترین سیاست و مهمترین دلیل ورود این آستان مقدس به حوزه ورزش، ارتقای  گسترش و تعمیق باورهای دینی، تربیتی و فرهنگی به عنوان هویت بخشی فرهنگی به ورزش مورد نظر بوده که باید مورد توجه همه ورزش دوستان و تماشاگران قرار گیرد.

او ادامه داد: ورزشگاه امام رضا (ع) که به گفته کارشناسان و مسئولان ورزشی، فرهنگی و حتی سیاسی به عنوان مدرن‌ترین ورزشگاه کشور شناخته شده حاصل مدیریتی برخاسته از تعالیم اسلامی و برای ترویج ورزش و توجه به سلامتی و نشاط اجتماعی احداث و به بهره برداری رسیده است. با توجه به برگزاری چند بازی اخیر فوتبال در ورزشگاه امام رضا (ع)  علاوه بر دسترسی آسان تماشاگران به عنوان مهمترین سرمایه ورزش فوتبال، محدودیت ترافیکی، امنیتی و سایر موارد مرتبط در این حوزه روبه‌رو نبوده است که این عملکرد مطلوب می‌تواند مسیری پویا و افق روشنی را برای تمهید و ساخت سایر ورزشگاه‌ها در مرکز سایر شهرها فراهم نماید.

وی افزود: علاوه بر ضرورت حفظ و صیانت از موقوفه جهت نگهداری از این سرمایه ارزشمند ملی، وظیفه اصلی خادمان ورزشی حضرت رضا علیه السلام  است تا با ارائه  دستورالعمل‌ها و شرایط استفاده و بهره برداری اصولی و منطقی از این ورزشگاه که متعلق به جامعه ورزش و عموم مردم است آن را برای آینده فوتبال کشور و همه تماشاگران فهیم مراقبت و نگهداری نمایند.

روابط عمومی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در پایان اظهار کرد: با عنایت به مواد فوق، این موسسه طی مکاتبه‌ای با فدراسیون فوتبال در خواست یک کارگروه خبره جهت تعیین اجاره‌بهای ورزشگاه نموده است و تا مشخص شدن این موضوع، پرداخت بخشی از هزینه‌های جاری ورزشگاه در قالب عقد قرارداد و لزوم پایبندی به مفاد قرارداد از سوی باشگاه‌ها و هیات فوتبال استان از دیگر تدابیر این موسسه جهت این مهم خواهد بود. بدون تردید جامعه فهیم ورزش استان این دغدغه‌ها را درک خواهند کرد و انتظار این است که سایر نهادهای شهر مقدس مشهد هم در حد امکان با تقویت منابع مورد نیاز ورزش همچون گذشته و با کمک به باشگاه‌های ورزشی شرایط بهبود و موفقیت ورزش حرفه‌ای در استان را فراهم کنند.

منیع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *