تصادف یکی از بزرگ ترین عامل برای مرگ انسان در سراسر جهان است و این مسئله در کشور ما هم اتفاق می افتد. متاسفانه تصادفات جاده ای سالیانه جان هزارن نفر را میگیرد علاوه بر آن خیلی از افراد هم هستند که بخاطر تصادف شدید در شرایط بدتر از مرگ قرار میگیرند. عده ای نقص عضو میشوند و شاید مجبور باشند تا اخر عمر در بستر بمانند و زندگی را در شرایط ناراحت کننده و درد آلودی بگذرانند. بارها شاهد این مسئله بودیم که تصادفات جاده ای جان بسیاری از افراد مشهور جامعه بازیکنان و بازیگران و … را گرفته است. و این بار این شبه مرگ به سراغ یک بازیکن جوان تیم استقلال رفته است. مهدی قائدی بازیکن 17 ساله تیم استقلال است که متاسفانه بخاطر تصادف روز گذشته در بیمارستان و در شرایط بدی به سر میبرد و دوست اون که همراه او بوده است نیز در شرایط ناراحت کننده ای قرار داد.
به گزارش ایسنا، سانحه رانندگی که شب گذشته در اتوبان امام علی (ع) بوشهر رخ داد باعث شد تا مهدی قائدی بازیکن جوان استقلال به همراه سایر سرنشین‌های خودرو دچار مصدومیت شوند و مهدی قائدی به همراه یکی از همراهانش در بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری شدند.

دکتر زارع‌زاده مدیر اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس ضمن رد خبر فوت همراه مهدی قائدی گفت: تعداد سرنشینان خودرو ۵ نفر بودند که ۳ نفر سرپایی درمان شدند و مرخص شدند ولی آقای قائدی به دلیل شدت ضربه و خونریزی داخلی تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر بخش در مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد و شرایط پایداری دارد.

معاون درمان بیمارستان شهدای خلیج فارس ادامه داد: فعلا شرایط انتقال قائدی به بیمارستان دیگری فراهم نیست و این اطمینان خاطر را به هواداران استقلال می‌دهیم که با تمام امکانات مجهز بیماستان به درمان این بازیکن ادامه خواهیم داد.

زارع‌زاده تاکید کرد:‌ هیچ فوتی این حادثه نداشته است.

به گزارش ایسنا، برخی از منابع خبری محلی در بوشهر اعلام کردند که وضعیت همراه مهدی قائدی مساعد نیست و این جوان ۱۷ ساله در وضعیت بسیار ناگواری به سر می‌برد و احتمال مرگ مغزی و پیوند اعضا وجود دارد.

کبد بازیکن استقلال نیاز به پیوند ندارد/ پزشکان مرگ مغزی “شاکر” را تایید نکرده‌اند
بیمارستان شهدای خلیج فارس

پزشکان مهدی قائدی درباره آخرین وضعیت این بازیکن تاکید کردند که طحال او تخلیه شده و کبدش نیز عمل شده است. آنها تاکید دارند که کبد این بازیکن فعلا نیازی به پیوند ندارد.

به گزارش ایسنا، مهدی قائدی که به همراه دوستانش در بوشهر دچار سانحه رانندگی شده در حال حاضر در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بستری است. علیرضا باقری، رییس بخش پیوند اعضای بیمارستان شهدای خلیج فارس نیز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت قائدی اظهار کرد: کبد قائدی عمل شده است و فعلا کبد او نیاز به پیوند ندارد. الان هم در ICU به سر می‌برد. در حال حاضر فقط کبد قائدی عمل شده و طحالش هم تخلیه شده است. وضعیت او رو به بهبود است.

او در پاسخ به این سوال که آیا قائدی می‌تواند به تهران منتقل شود، گفت: این کار اصلا لزومی ندارد. همه کارهایی که باید برای قائدی انجام می‌شده، انجام شده است. کسی که کبدش عمل شده صلاح نیست که چه به صورت زمین چه به صورت هوایی به جای دیگری منتقل شود. او در حال حاضر زیر بهترین دستگاه‌ها است و همان کاری که در تهران می‌خواست انجام شود در بوشهر انجام شده است. در حال حاضر زود است که او حتی به بخش منتقل شود.

او درباره وضعیت احمدرضا شاکر، تصریح کرد: هنوز مرگ مغزی او تایید نشده ولی وضعیت خوبی هم ندارد.

سید مجید حسینی، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت قائدی اظهار کرد: مادر قائدی و باشگاه استقلال به ما تاکید کردند که به هیچ وجه خبری درباره وضعیت قائدی به کسی ندهیم اما او در حال حاضر در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر تحت درمان است.

او در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت قائدی به شکلی است که به تهران منتقل شود گفت: در حال حاضر امکان انتقال قائدی وجود ندارد چون سلامتش به خطر می‌افتد و در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی می‌توان او را تهران منتقل کرد. او در حال حاضر در ICU به سر می‌برد. قائدی یک خونریزی داخلی داشت که با عمل جراحی رفع شد. خوشبختانه وضعیت کلی قائدی خوب است.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل درباره وضعیت احمدرضا شاکر دوست قائدی بیان کرد: دوست قائدی وضعیتش بغرنج‌تر از خود قائدی است و وضعیتش نامناسب است. اما هنوز ما تشخیص مرگ مغزی نداده‌ایم ولی وضعیتش در کل خوب نیست.

ورمزیار: بازیکنی به اسم شاکر در استقلال نداریم
صادق ورمزیار

مسئول آکادمی استقلال وجود بازیکنی به اسم شاکر را تکذیب کرد.

صادق ورمزیار مدیر آکادمی استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره خبر منتشر شده مبنی بر این که احمدرضا شاکر که همراه قائدی بوده از بازیکنان تیم جوانان استقلال است، گفت: نمی‌دانم خبر درگذشت ایشان صحیح است یا نه و در صورت درستی خبر، این ضایعه را به خانواده او تسلیت می‌گویم ولی باید بگویم در تیم‌های پایه استقلال فردی با مشخصات اعلام شده در فصل جاری توپ نمی‌زند.

توضیح معاون پزشکی باشگاه استقلال درباره قائدی

معاون پزشکی باشگاه استقلال آخرین وضعیت مهدی قائدی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال، در گفت‌وگو با سایت این باشگاه، درباره آخرین وضعیت مهدی قائدی گفت: ما با بیمارستانی که مهدی قائدی در آن بستری است در ارتباطیم. او ۷ صبح تحت عمل جراحی قرار گرفته و شرایطش به طور کامل تحت کنترل است. در صورتی که شرایط پروازی فراهم باشد، خودم بعد از ظهر راهی بوشهر می‌شوم تا از نزدیک شرایط قائدی را تحت نظر داشته باشم.
منبع: ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *