خانه / آخرین اخبار / دعوا کودکانه و دخالت مدیر جیرفتی

دعوا کودکانه و دخالت مدیر جیرفتی

گاهی باید پرسید که غیر از قد کشیدن چقدر بلوغ عقلی داشته اییم آیا مدیر مدرسه جیرفت آنقدر از نظر روانی سلامت برای مدیریت مدرسه داشته و یا آیا آنقدر بالغ بوده که یک مدرسه و این همه دانش آموز را به او بسپاریم آیا این جای انتقاد ندارد که چرا به صورت دوره ایی تمامی کارمندان دولتی و خصوصی اجبار برای دریافت تاییدیه سلامت جسمی و روانی نیستند شاید با این کار علاوه بر افزایش سلامت جسمی سلامت روانی جامعه را نیز ارتقا دهیم و یا حتی بتوانیم تحقیقات گسترده اجتماعی انجام دهیم و باعث اشتغال زایی نیز میشود این کودک جیرفتی آسیب جسمی دید اما گاهی رفتارهای اشتباه ما چه در جایگاه آموزشی چه در جایگاه پدر و مادر آسیب های بزرگ روحی بر پیکره وجود کودکان ایرانی میگذارد که اثر آن را شاید چهل سال بعد ببینیم.
«پدر دانش‌آموز جیرفتی که مدعی است فرزندش مورد ضرب و شتم مدیر مدرسه قرار گرفته، می‌گوید، گفته‌اند اگر رضایت ندهیم نمی‌گذارند دانیال در جیرفت درس بخواند!»

به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «دو روز است که تصویر و خبری در شبکه‌های اجتماعی دست‌ به دست می‌شود که با وجود تمام اخبار به‌ ظاهر پراهمیت‌تر، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. تصویر متعلق به پسربچه‌ای است که صورتش به‌ شدت آسیب‌دیده و مشخص است که دندان‌هایش شکسته‌اند.

«دانیال رفیعی» دانش‌آموز ۱۴ ساله جیرفتی ۱۵ روز پیش چنان از مدیر مدرسه کتک‌خورده که هنوز قادر به مدرسه رفتن نیست و بدتر این که به گفته پدرش آقای مدیر نه‌ تنها از آنها دلجویی نمی‌کند، بلکه سعی می‌کند با ابزارهای مختلف خانواده دانیال را وادار به رضایت کند.

امید سلاجقه، رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش استان کرمان موضوع را خبری سوخته می‌خواند و می‌گوید: «این اتفاق تازه نیست. پرونده مدیر به هیات رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش‌ و پرورش ارسال شده و تاکید هم کرده‌ایم که خارج از نوبت به آن رسیدگی شود. دلیل این که خانواده این دانش‌آموز هنوز به رسانه‌ای کردن آن می‌پردازند برای خود ما هم نامعلوم است.»

پدر دانیال اما نظر دیگری در این زمینه دارد. وی در پاسخ به اظهارات سلاجقه می‌گوید: «دلیل ما این است که هنوز هم هیچ کدام از مسوولان آموزش‌ و پرورش اهمیتی به ما نمی‌دهند. سراغ هر کدام می‌رویم می‌گوید برو شکایت کن! در این مدت از ما دلجویی نشده و حتی تهدید هم شده‌ایم. چاره‌ای ندیدیم جز این که موضوع را رسانه‌ای کنیم بلکه حساسیت روی این موضوع زیاد شود.»

او ادامه می‌دهد: «اتفاق خیلی وحشتناکی افتاده، بچه من به‌ شدت آسیب دیده است. بدتر این که واکنش مسوولان آموزش‌ و پرورش جیرفت ناراحتی ما را بیشتر کرده است حتی در همان روزهای اول فردی که خودش را کارمند حراست آموزش‌ و پرورش اعلام می‌کرد، سراغ ما آمد و گفت که اگر موضوع را پیگیری کنیم دانیال را در هیچ مدرسه‌ای در جیرفت ثبت‌ نام نمی‌کنند.»

او ماجرا را این‌ طور تعریف می‌کند: «پنجم دی‌ ماه پسرم و دو دانش‌آموز دیگر در حیاط مدرسه گلاویز می‌شوند و همه‌شان را به دفتر مدرسه می‌برند. با آن دو که از بستگان مدیر مدرسه بوده‌اند، کاری ندارند و فقط پسر من را نگه می‌دارند. مدیر مدرسه اول یک مشت به صورت دانیال می‌زند که باعث می‌شود لبش پاره شود و دندانش بشکند. دانیال به خاطر این ضربه به زمین می‌افتد و حتی با این شرایط مدیر او را رها نمی‌کند بلکه شروع می‌کند به لگد زدن. یکی از این ضربه‌ها به صورت دانیال می‌خورد و باعث می‌شود بینی‌اش بشکند. بعد او را با همان وضعیت به خانه می‌فرستند. دانیال با پای پیاده و در حالی که از بینی و دهانش خون می‌رفت به خانه آمد. خدا شاهد است که نیمه‌بی‌هوش بود. الان لبش ۱۲ بخیه خورده، دندانش از ریشه شکسته، بینی‌اش گچ گرفته شده و بدنش به‌ شدت کوفته و کبود است.»

او از مزاحمت‌هایی که بعد از این اتفاق برای‌شان پیش آمده هم شاکی است و می‌گوید: «اینجا شهر کوچکی است و اغلب همدیگر را می‌شناسند. وقتی یک نفر با نفوذ باشد به‌ راحتی می‌تواند روی بقیه تاثیر بگذارد. از روزی که دانیال کتک‌خورده تا الان دایم به ما می‌گویند اگر رضایت بدهی، به نفع خودت است. حتی مدیر مدرسه هم اعلام پشیمانی نکرده و می‌گوید اذیت کرد، کتکش زدم! همین حالا هم به کارش ادامه می‌دهد و معلوم نیست دوباره چه زمانی بچه دیگری را بزند.»

سلاجقه، رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش استان کرمان در جواب این که چرا مدیر تعلیق نمی‌شود و هنوز در مدرسه حضور دارد، می‌گوید: «تا وقتی نتیجه هیات رسیدگی به تخلفات نیاید نمی‌توان کسی را مجازات کرد.»

به گزارش ایسنا، آخرین خبر در این پرونده از برکناری مدیرمدرسهِ متخلفِ جیرفتی حکایت دارد. آموزش و پرورش استان کرمان اعلام کرده است: «در پی تنبیه بدنی دانش‌آموز جیرفتی، مدیر متخلف مدرسه فاریابی، هفته پیش به تخلفات کارکنان اداری معرفی و برکنار شد.»

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *