خانه / آخرین اخبار / مسافرکشی و تجاوز

مسافرکشی و تجاوز

متاسفانه شاهد فسادی هستیم که در زیاده خواهی مردان کثیف پیچیده شده همیه اشتباه از یک زیاده خواهی و یک اشتباه شروع میشود و فقط خدامیداند که این داستان به کجا خواهد رسید مردی مسافر کش که با ماشین پراید مسافرکشی میکرد بعد از ربودن زنان و ازار و ضرب و جرح و دزدیدن اموالشان رهایشان میکرد و در نهایت بعد از اقرار وی رازهای تازه ایی از فساد این فرد مشخص شد و در دستان قانون نتیجه رفتارهای اشتباه خود را تجربه میکند «تحقیقات ویژه از مردی که تحت‌ عنوان مسافرکش زنان را می‌ربود و آنان را مورد آزار قرار می‌داد، جزئیات تازه‌ای از جرائم او را فاش کرد.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «زنی جوان روز ١١ آذر با مراجعه به کلانتری گلبرگ به مأموران اعلام کرد که به‌ دست راننده یک دستگاه خودروی پراید ١٤١ نقره‌ای ربوده شده و در حالی‌ که این شخص پس از سرقت کیفش قصد آزار و اذیت او را داشت، در یک لحظه موفق به فرار شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی، سرقت مقرون به آزار و اذیت و ایراد ضرب‌ و جرح عمدی» به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ٢٧، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ١٤:٣٠ روز حادثه از خیابان جشنواره به مقصد سیدخندان سوار یک دستگاه خودروی پراید ١٤١ نقره‌ای‌رنگ شدم. راننده فردی لاغراندام، حدودا ٤٠ تا ٤٥ ساله با ته‌ریش بود و معتاد به نظر می‌رسید. در بین راه، در اتوبان شهید باقری از مسیری رفت که بسته بود.

او گفت: اینجا بسته است و باید از مسیر دیگری برویم. چون به مسیرهای شهری آگاهی کامل ندارم، ابتدا باور کردم اما در ادامه به او اعتراض کردم و تذکر دادم که از مسیر اصلی برود. ناگهان راننده از مسیر خارج شد و به مسیر فرعی در محدوده شهرک امید رفت. من که ترسیده بودم، اصرار کردم ماشین را متوقف کند یا به مسیر اصلی بازگردد اما راننده بی‌توجه به صحبت‌های من سرعت ماشینش را زیاد کرد.»

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «قصد پریدن از ماشین را داشتم که راننده دستم را محکم گرفت و کشید و شروع به ضرب‌ و شتم عمدی من کرد. مرا بین فاصله دو صندلی جلو انداخت و شروع به تهدید و فحاشی‌ کرد. گلوی مرا به‌ شدت فشار می‌داد و ضربات محکمی به سر و صورتم می‌زد. قصد آزار و اذیت مرا داشت که با او درگیر شدم و با تلاش زیاد و ضربات پا توانستم در ماشین را باز و خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کنم.»

کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بهره‌گیری از تصاویر به‌ دست‌ آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی خودروی پراید ١٤١ نقره‌ای شدند و با بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند این خودرو همان روز حادثه در منطقه شهرری سرقت شده است.

مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی ساعت ١:٣٠ بامداد روز ١٧ آذر، حین گشت‌زنی در محدوده اتابک به یک دستگاه خودروی پراید که به‌ صورت مشکوک در کوچه‌ای خلوت و تاریک پارک بود، ظنین شدند و با بررسی به‌ عمل‌ آمده اطلاع پیدا کردند که خودرو سابقه سرقت دارد و دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده است.

راننده خودروی پراید با مشاهده گشت پلیس آگاهی پراید را روشن کرد تا از محل فرار کند. در زمان تعقیب‌ و گریز، مأموران گشت متوجه حضور زنی در قسمت سرنشین صندلی جلوی پراید شدند که با راننده درگیر شده است. نهایتا خودروی پراید از مسیر اصلی منحرف شد و با جدول کنار خیابان برخورد کرد و راننده آن دستگیر شد.

با دستگیری راننده پراید به نام علیرضا. ج (٤٢ ساله) و در بررسی سوابق او مشخص شد از مجرمان سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با آزار و اذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و در حال‌ حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارد.

زن جوانی که در زمان دستگیری متهم داخل پراید حضور داشت و با متهم درگیر شده بود، پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ٢٢:٠٠ روز حادثه در حالی‌ که هوا بارانی بود، از محل کارم در افسریه به قصد رفتن به خانه خارج شده و به‌ عنوان مسافر سوار یک خودروی پراید شدم. زمانی‌ که در نزدیکی محل سکونت به راننده اعلام کردم که کمی جلوتر پیاده خواهم شد. ناگهان راننده خودرو را متوقف کرد و به‌ سرعت به عقب ماشین آمد، به من حمله‌ور شد و با دست، دهان و گلویم را گرفت. او به زور مرا به صندلی جلو برد و درهای ماشین را قفل کرد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.

در همین زمان بود که این شخص متوجه چراغ‌گردان ماشین پلیس شد که بلافاصله ماشین را روشن و شروع به حرکت کرد. نهایتا پس از طی مسافت کوتاهی و در حالی‌ که ماشین پلیس به دنبال ما آمده بود، با این شخص درگیر و موفق شدم خودرو را از مسیر اصلی‌اش خارج کنم و در ادامه مأموران نیز اقدام به دستگیری راننده پراید کردند.»

با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرائم مرتبط با آزار و اذیت جنسی، شناسایی دو شاکی و به‌ منظور بررسی پرونده‌های مشابه و شناسایی دیگر شکات احتمالی، هماهنگی‌های لازم انجام شد و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره شانزدهم پلیس آگاهی و بررسی پرونده‌های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی دو زن دیگری شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند. این زنان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس و مواجهه حضوری با متهم پرونده، او را شناسایی کردند.

یکی از شکات جدید که به‌ شدت از ناحیه سر و صورت دچار جراحت و شکستگی شده بود و به مدت یک ماه نیز تحت اقدامات درمانی قرار داشت، پس از شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «روز دهم شهریور از مقابل ترمینال جنوب به مقصد شهرستان سوار یک دستگاه خودروی سواری ٤٠٥ یا آردی مشکی‌رنگ شدم. پس از سوار شدن، راننده حرکت کرد و مدعی شد که در میدان کشتارگاه مسافر خواهد زد اما کسی را سوار نکرد. راننده به سمت قم در حرکت بود که ناگهان تغییر مسیر داد. زمانی که به او اعتراض کردم، به سمت من حمله‌ور شد و مرا به‌ شدت مورد ضرب‌ و شتم قرار داد.

راننده به سمت جاده‌ای خاکی در حاشیه اتوبان حرکت کرد و آنجا بود که با تهدید و ضرب و شتم، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. ضرباتی که به سرم وارد شد به‌ حدی محکم بود که دیگر قادر به مقاومت نبودم و بیهوش شدم. زمانی‌ که به هوش آمدم، هوا تاریک شده بود و من در بیابان رها شده بودم. گویا راننده تصور کرده بود که من مرده‌ام و به‌ همین علت مرا رها کرده بود.»

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر گفت: «در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به شناسایی تعدادی از شکات پرونده و همچنین سوابق متهم در ارتکاب جرائم مشابه و به‌ منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده و از شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *