داستان های زیادی را در رابطه با ارواح و وجود آنها در مکان های مختلف شنیده ایم و شاید بیشتر آنها را خرافه وخیال بافی و شاید تصویری زاییده شده از ترس انسان باشد که تبدیل به تصوری در رابطه با ارواح شده است. اما نباید حقیقت وجود ارواح را انکار کرد زیرا این واقعیت وجود دارد که ارواح هستند. حال در کنار این توضیحات میخواهیم در رابطه با یک تالاب زیبا و دیدنی در کشورخودمان صحبت کنیم. تالابی در شهرستان نوشهر که به تالاب ارواح معروف است و دارای جاذبه های دیدنی است که تماشای آن خالی از لطف نیست.

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

پیشنهاد ایرانگردی

چهارشنبه، 8 شهریور 96 ساعت 08:00 توسط حوریا کریمی

این بار می خواهیم از دریاچه ای بگوییم که در 12 کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و به خاطر گذشته‌های دور اسم عجیب و غریب و شاید کمی ترسناکی را به خود اختصاص داده است. اگر دلتان برای هیجان و ماجراجویی تنگ شده، بهتر است تا با یک وسیله نقلیه مطمئن بار و بندیل سفرتان را ببندید و به این آدرس حرکت کنید:

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر دریاچه در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته که طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند.

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

این دریاچه بیشتر اوقات مه گرفته است که بین درخت های جنگل خودش رو پنهان کرده و راه دسترسی به اون هم سخته و هم خطرناک. هرچند که تو مسیر رسیدن به دریاچه خطر گذر از جنگل و احتمال مواجه با حیوانات وحشی وجود داره، اما افراد بسیاری به اینجا اومدن. ترکیب درختان مرده و مه ای که بیشتر اوقات روی دریاچه رو گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی باعث شده تا لقب دریاچه ارواح را به خود اختصاص دهد.

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

مردمی که امروزه اطراف این دریاچه زندگی می کنند، چیزی  از ارواح ندیده اند اما معتقدند ساکنین گذشته حتما اطلاعاتی داشته اند که این نام را برگزیدند. اما با نشستن و جستجو در سایت ها به پاسخ سوال‌هایتان نمی رسید و بهتر است خود دست به کار شوید و پا به این دریاچه مشکوک بگذارید.

 

با این اوصاف می بینید که چه هیجانی در پس این سفر انتظار شما را می کشد، پس بی معطلی سفر آخر این هفته را برای رفتن به این دریاچه برنامه ریزی کنید. زیبایی های جنگل اطراف هم هرگز فراموش نکنید.

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

تالاب ارواح نوشهر مکانی که هرگز نباید رفت

 

 

منابع :خبرنگاران جوان، آکا ایران، ایرانگردی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیفروشگاهتماسارتباط با ما