خانه / آخرین اخبار / انتقاد کریمی از فدراسیون فوتبال

انتقاد کریمی از فدراسیون فوتبال

چالشهای فدراسیون فوتبال و مشکلات عدیده ای که دارد این روزها موجب اعتراض خیلیی ها شده است از ماجرای بدهی های فدراسیون تا شکایت ها و …. در کنار این مسائل سرمربیان بسیاری از باشگاها ها هم ساز مخالف خود را کوک کرده اند و شروع کرده اند به اعتراض و انتقاد در رابطه با مسائل و مشکلات و بی توجهی های فدراسیون فوتبال. در این میان صحبت از عدم داوری صحیح و یا عدم تجربه کافی داوران جدیدی است که میخواهد جایگزین داورانی شوند که شاید مدتی به دلیل مسابفات جام جهانی و یا هر موضوع دیگر در فدارسیون نباشند و نتوانند مسابقات را داوری کنند. و صحت این موضوع از کجا مشخص میشود که داوران جایگزین به دلیل کم تجربگی بد داوری و قضاوت میکنند و یا علت آن میتواند مسائل حاشیه ای باشد که به زبان آورده نمیشود به راستی که حقیقت چیست؟

سرمربی تیم سپیدرود با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت که اگر باشگاه‌ها نباشند تاج، کفاشیان و ساکت در فدراسیون فوتبال نخواهند بود.

علی کریمی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی کریمی پس از تساوی یک ــ یک تیمش مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: بازی را خوب شروع کردیم و به گل هم رسیدیم اما تمرکز لازم را نداشتیم. موفق شدیم به گل برسیم اما یک بازیکن را از دست دادیم که باعث شد شرایط ما سخت شود.

وی اضافه کرد: برای جبران کسری یک بازیکن روی حمایت هواداران حساب ویژه‌ای کردیم که خدا را شکر آنها باز هم در ورزشگاه بودند و توانستیم از حمایت آنها بهره ببریم اما این بازی را برای ما حکم شکست را دارد چون استقلال خوزستان رقیبمان در پایین جدول است و باید در این بازی به پیروزی می‌رسیدیم اما این اتفاقات افتاد که این نتیجه رقم خورد. جا دارد تشکر کنم از بچه‌های تیم تشکر کنم که سنگ تمام گذاشتند و ان‌شاءالله بتوانیم بازی‌های آینده امتیازات لازم را بگیریم.

کریمی در رابطه با این سؤال که آیا چک‌هایی که به بازیکنان داده شده بود پرداخت شده است، پاسخ داد: بله، آنها پرداخت شده و ربطی به جریانات دیگر ندارد و چک‌ها را خودم دیده‌ام.

سرمربی سپیدرود در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه “نظرتان درباره قضاوت بیژن حیدری چه بود؟”، گفت: ما می‌خواهیم در مورد داوری صحبت نکنیم و می‌خواهیم این‌طور بگوییم که همه ممکن است اشتباه کنند، در مصاحبه‌های قبلی هم این‌طور گفته‌ایم امروز یکی از داورهایی را که خیر سرمان می‌خواهد در آینده جانشین حق‌وردی، ترکی و بعد از جام جهانی شاید جانشین فغانی باشد، دیدیم. واقعاً ما داریم به کجا می‌رویم؟ اصفهانیان و غیاثی وقتی بیرون نشسته‌اند خطاهایی را که پنالتی نیست، می‌گویند هست اما الآن هیچ‌کدامشان حرفی نمی‌زنند. من نمی‌دانم این انتصاب‌ها در فدراسیون فوتبال روی چه‌حسابی رقم می‌خورد، چرا فردوسی‌پور اصلاً یک بازی را نشان نمی‌دهد و کارشناسی داوری نمی‌کند؟ مگر چنین چیزی امکان دارد؟! چرا لوگوی برنامه نود در نشست خبری است؟ (کریمی در این لحظه لوگوی این برنامه را پرت کرد).

کریمی با عصبانیت گفت: الآن بحث بازی کردن با آبروی باشگاه‌هایی است که به‌صورت خصوصی وارد شده‌اند تا کمک کنند، تاج هم که آن تاج نیست. این اتفاقاتی که رخ می‌دهد روی چه‌حسابی است؟ آنها نمی‌دانند که اگر فوتبال نباشد تاج هم نیست؟ به پیر و پیغمبر، گفته‌ام که اگر این باشگاه‌ها نباشند تاج، کفاشیان و ساکت هم نخواهند بود. در این وضعیت پشت سر هم باشگاه‌ها را جریمه می‌کنند. یک بطری آب به زمین پرتاب شده،  40 میلیون جریمه می‌کنند، مگر نباید این جریمه‌ها حساب‌وکتاب داشته باشد؟ می‌خواهند هزینه‌هایشان را با این جریمه‌ها جفت‌وجور کنند. باشگاه‌ها باید این هزینه‌ها را پرداخت کنند. قبلاً جریمه‌ها دو سه میلیون بود اما الآن زیر بیست میلیون جریمه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: مگر فدراسیون فوتبال بانک است؟ اگر بخش خصوصی می‌آید باید سرش را ببرند؟ یک بطری آب به زمین پرتاب می‌شود و 40 میلیون جریمه در نظر می‌گیرند؟ به این شکل نمی‌شود. الآن حتماً می‌خواهند من را هم جریمه کنند که اشکالی هم ندارد؟ اصلاً جرأت دارند که من را جریمه کنند؟ مگر می‌شود با آبرو بازی کرد؟ الآن در رختکن همه بازیکنان سرشان را پایین انداخته‌اند و ناراحت هستند. با این وضعیت چگونه آنها را برای بازی بعد آماده کنم؟

سرمربی سپیدرود در ادامه خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: من منتظرتان هستم و می‌دانم که چه‌کار کنم. مدام می‌آیند بازیکنان را محروم می‌کنند. بازیکن در زمین توسط داور اخراج نمی‌شود اما اینها می‌آیند محرومش می‌کنند. وقتی که داور را محروم می‌کنند اسمش را اعلام نمی‌کنند. باید اسمش را بگویند تا برای بقیه درس عبرت شود، مگر خونشان از ما رنگین‌تر است؟

کریمی درباره سؤال دیگری مبنی بر اینکه “چرا بعد از اینکه به گل رسیدید تمرکزتان را از دست دادید و باعث شد گل دریافت کنید؟” خاطرنشان کرد: در مورد این موضوع ابتدای صحبت‌هایم عرض کردم. بعضی از زمان‌ها در بازی خیلی پراهمیت هستند مثل زمان‌هایی که گل می‌خوریم و یا گل می‌زنیم. این زمان‌ها، زمان‌هایی هستند که باید تمرکزمان بالاتر باشد چون باید شرایط را به حالت عادی برگردانیم. این موضوع برای بهترین تیم‌های دنیا هم اتفاق می‌افتد. هفته گذشته فکر می‌کنم چلسی در خانه خودش در چند دقیقه 2 گل دریافت کرد. ما نباید توقع داشته باشیم که این‌چنین نباشیم. ما هم داریم کار می‌کنیم شرایط روحی و روانی خوبی را به تیم برگردانیم اما در بازی انگار نه انگار.

وی گفت: این اشتباه ما است و باید روی این قضیه کار کنیم و در زمانی که پیشِ‌رو داریم این کار را به‌خوبی انجام دهیم تا دیگر شاهد این نباشیم.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *