خانه / آخرین اخبار / درد گل را فراموش کنید، مخدر جدید در راه است

درد گل را فراموش کنید، مخدر جدید در راه است

در هفته گذشته بود که بسیار نگران وضعیت مصرف گل و مواد مخدر درمیان جوانان بودیم و از آسیب های جدی بر روی جامعه و خود فرد سخن به میان آمد اما امروزه بحث فراتر رفته است و این بار ورود تنباکو های جدید عربی به بازار مواد مخدر ایران ترس بر دل ها انداخته است و نگرانی ها را شدیدتر کرده است. این تباکو ها که به تنباکوهای جنسی معروف هستند در ظاهربا فریب فرد قربانی مبنی بر اینکه مشکلی برای شخص پیش نمیآورد او را به دام می اندازه اما غافل از اینکه این مخدر ها سبب ناتوانی جنسی در مردان و زنان می شود. این وضعیت تا جایی نگران کننده است که رئیس کانون درمانگران اعیتاد کشور در رابطه با مصرف و جلوگیری از ورود آن به کشور تاکید فراوان داشته است.

اعلام ورود تنباکوی جنسی به کشور

تهران – ایرنا- رئیس کانون درمانگران اعتیاد کشور از ورود مخدر جدیدی با عنوان تنباکوی جنسی خبر داد و گفت: این نوع تنباکو آغشته به مخدر به صورت محدود و به شکل مسافری از کشورهای خارجی به کشور وارد شده است.

هادی پناهی روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تنباکو ماده ای نوظهور است که دارای ترکیبات محرک و مخدر است و آسیب جدیدی به سیستم های جنسی زنان و مردان وارد می سازد.
وی با تاکید براینکه این تنباکو تاثیری مثبت بر تقویت قوای جنسی ندارد، اظهارکرد: مطالعات انجام شده حاکی از آن است که مصرف این تنباکو تاثیری منفی جدی برسیستم باروری زنان بر جای می گذارد و منجر به ناباروری قطعی در آنان می شود.
این کارشناس اعلام کرد: این تنباکو تحت لیسانس یکی ازکشورهای عربی است که با قیمتی بیش از تنباکوی موجود در بازارعرضه می شود و روی بسته بندی آن عبارات و مفاهیم مشخصی درج شده است که قابل شناسایی است.
رئیس کانون درمانگران اعتیاد کشور همچنین تاکید کرد: گفته می شود این تنباکو با وجود محرک بودن بی ضرر است اما نتیجه تحقیقات نشان می دهد آسیب های جدی برفرد مصرف کننده ، هم مردان و هم زنان وارد می سازد و به همین دلیل توصیه اکید می شود که مورد مصرف قرار نگیرد.
وی از وجود محرک های جنسی و مواد نشاط آور به عنوان الگوی جدید اعتیادی نام برد و گفت: عوارض جدی این محرک در کوتاه مدت آشکار می شود.
پناهی همچنین با اشاره به مصرف انواع تنباکوهای خارجی گفت: همه تنباکوهای خارجی که مورد اقبال جوانان و نوجوانان است متشکل از مواد افزودنی است که ضرر دارد.
به اعتقاد این کارشناس، تاثیرسوء تنباکو از سیگار بیشتر است چرا که حجم دود بیشتری را به بدن وارد می سازد.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر دو میلیون و 808 هزار معتاد در کشور بسر می برند .
درحال حاضر آمار دقیقی از عرضه انواع مواد مخدر و روانگردان در جامعه وجود ندارد و روزبروز بر آن افزوده می شود.
اجتمام**9136 ** 1776
خبرنگار: فرزانه جلالیان ** انتشار: لیلا خطیب زاده

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *