خانه / آخرین اخبار / در حواشی دربی 86

در حواشی دربی 86

دربی یا شهرآورد که مسابقه بین دو تیم بزرگ از یک شهر است را همه میشناسیم این کلمه ناخودآگاه ذهن را به سمت دو رقیب دیرینه استقلال و پرسپولیس می کشاند. و فردا 5شنبه 10 اسفند 1396 دربی 86 بین این دو تیم اتفاق می افتد. این مسابقه همیشه حاشیه های فراوانی را به همراه داشته است و صحبت در رابطه با آن بسیار زیاد است. اینکه نتیجه این مسابقه چگونه رقم خواهد خورد مشخص نیست اما عده ای هستند که ترجیح میدهند نتیجه مساوی باقی بماند تا بتوانند از طریق آن موقعییت خود را تثبیت کنند در این مصاحبه ها و نظرت مربیان تیم های مختلف فوتبال سخنان پورموسوی مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان نیز شنیدنی است که در ادامه میتوانید آن را مطالعه کنید:

 

پورموسوی: دربی ۸۶ مساوی می‌شود و این بهترین فرصت برای ما است/ ۱۰ بار دیگر با استقلال بازی کنیم، نمی‌بازیم

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان اعتقاد دارد که دیدار فردای استقلال و پرسپولیس با نتیجه تساوی به پایان می‌رسد.

پورموسوی: دربی 86 مساوی می‌شود و این بهترین فرصت برای ما است/ 10 بار دیگر با استقلال بازی کنیم، نمی‌بازیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, تیم فوتبال فولاد خوزستان در 3 هفته اخیر لیگ برتر, 2 تساوی مقابل صنعت نفت و استقلال خوزستان و یک شکست سنگین 4 بر یک مقابل استقلال تهران را تجربه کرده است. تیمی که با 17 بازی شکست‌ناپذیری رکورد خوبی در لیگ هفدهم لیگ برتر از خود به جای گذشته و حالا با 38 امتیاز در جدول رده‌بندی, رقابت حساسی با ذوب‌آهن, استقلال, پارس جنوبی و پیکان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا دارد.

سید اکبر پورموسوی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره آخرین شرایط این تیم صحبت‌ کرده؛ از بازی نکردن حامد لک مقابل استقلال و پیش‌بینی دربی تهران تا لباس‌هایش با رنگ مشکی و دکمه‌های سفید…

تسنیم: از بازی نکردن حامد لک مقابل استقلال شروع کنیم. چرا این دروازه‌بانِ ملی‌پوش در حالی که گفته می‌شد مصدومیتی ندارد؛ در این بازی به میدان نرفت؟

همیشه از اول هفته مشخص می‌کنیم که چه کسی برای بازی‌ها در درون دروازه‌ قرار می‌گیرد. برای این بازی هم با توجه به اینکه تازه با احسان مرادیان تمدید کرده‌ بودیم, می‌خواستیم یک بازی به او برسد. برای همین از ابتدای هفته تصمیم گرفتیم که در بازی با استقلال, احسان (مرادیان) به میدان برود. حامد هم در تمرینات تیم حضور داشته و از لحاظ بدنی نیز مشکلی نداشت اما تصمیم این بود که مرادیان بازی کند.

تسنیم: با توجه به اینکه لک در بازی با استقلال روی نیمکت هم حضور نداشت, این حرف و حدیث به وجود آمد که شاید اختلافی بین شما با حامد لک وجود داشته باشد..

به دلیل اینکه مرادیان قرار بود در دروازه قرار بگیرد, تصمیم گرفتیم گلر جوان‌مان را روی نیمکت بنشانیم تا برای او هم انگیزه باشد. از طرفی به حامد هم اجازه دادیم به تمرینات تیم ملی برود که حداقل برای بازی‌های بعدی شرایط بدنی و خوبی داشته باشد. اصلا هیچ بحث و جدلی بین ما وجود ندارد که منجر شود به لک بازی ندهیم. اگر می‌خواستیم می‌‌توانستیم تصمیم بگیریم لک روی نیمکت بنشیند چون بازیکن در اختیار تیم است. ما با او همکاری‌ داشته‌ایم و البته اوهم همیشه همه تلاشش را برای تیم کرده است. حامد در تمرین دیروز (سه‌شنبه) هم حضور داشت. این حرف و حدیث‌ها صحت ندارد.

تسنیم: احمد عبدالله‌زاده دیگر بازیکن ملی‌پوش فولاد است که به او بازی نرسید. بازی نکردن این بازیکن دلیل خاصی دارد؟

عبدالله‌زاده در بازی با پیکان بازی کرد. برابر استقلال هم در برنامه‌مان بود که به بازی بیاید اما یک تعویض اجباری در خط دفاع داشتیم و با توجه به اینکه عقب افتاده بودیم, مهاجم به بازی ‌آوردیم تا بتوانیم نتیجه را جبران کنیم. در بازی‌های پیش‌رو حتما از عبدالله‌زاده استفاده خواهیم کرد. قبل از بازی‌ها با توجه به حریف محاسباتی می‌کنیم و تاکتیکی را در نظر می‌گیریم. مثلا در برخی‌ بازی‌ها ایمان مبعلی را در دقیقه 70 وارد زمین می‌کنیم. این تعویض‌ها شکل بازی را برای‌مان عوض می‌کند و گاهی اوقات جواب می‌دهد. برای بازی با استقلال از عبدالله‌زاده همین استفاده را می‌خواستیم انجام دهیم که با تعویض در خط دفاع مجبور شدیم زلیکانی و افشین را به خط حمله اضافه کنیم.

تسنیم: به نظر می‌رسد محاسبات‌تان در بازی با استقلال خیلی جواب نداد, چون با 4 گل نتیجه را واگذار کردید.

در اینکه استقلال تیم بزرگ و قوی‌ است و خیلی خوب شده, شکی نیست اما من به بچه‌های تیمم گفتم که اگر 10 بار دیگر با استقلال بازی کنیم, قول می‌دهم نبازیم یا اگر هم باختیم, دیگر این نتیجه رقم نخورد. بعد از گل دومی که از استقلال دریافت کردیم, یک گلِ خوب زدیم و به بازی برگشتیم. در ادامه اگر بچه‌ها احساسی بازی نمی‌کردند مطمئن بودم که گل دوم را هم می‌زدیم و شاید حتی 3 امتیاز را می‌گرفتیم.

تسنیم: استقلال باید فردا (پنجشنبه) در دربی 86 پایتخت با پرسپولیس دیدار کند, فکر می‌کنید اگر این تیم عملکردی که مقابل تیم شما را داشت در دربی هم تکرار کند, می‌تواند پرسپولیس را شکست دهد؟

به نظر من دربی مساوی می‌شود چون دو تیم در بهترین شرایط هستند هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ روحی و روانی. این بازی فرصت خیلی خوبی برای ما است که بتوانیم با دیگر تیم‌ها اختلاف امتیازی ایجاد کنیم.

تسنیم: جدا از پرسپولیس, رقابت سختی در بین‌ تیم‌های بالا جدول وجود دارد.

با توجه به اینکه در هفته‌های دیگر حریفان‌مان با هم بازی‌ دارند ما باید به دنبال این باشیم که امتیازات‌ را جمع کنیم و از تیم‌های دیگر فاصله بگیریم. هفته بعد با سایپا بازی داریم که اگر این بازی را پیروز شویم می‌توانیم به جایگاه خودمان برگردیم و بعد از اینکه 4 هفته نتیجه دلخواه نگرفتیم بتوانیم از لحاظ روحی و روانی به بهترین حالت برسیم.

تسنیم: فولاد در این فصل رکورد 17 بازیِ پشت سرهم شکست ناپذیری را داشته و حالا چند بازی است که به خوبی نتیجه نمی‌گیرد. دلیلش چیست؟

یک روز بچه‌ها را جمع کردم و گفتم که نه در پیراهنم و نه در دکمه‌های آن هیچ‌ چیزی نیست. آن چیزی که باعث شده تیم به این جایگاه برسد, اتحاد و همدلی خودِ شماست. این خودباوری که در تیم وجود دارد, ربطی به من ندارد. اگر به لباس من ربط داشت, چرا من با پیراهن مشکی 4 بازی است که نتیجه نمی‌گیرم؟ قرار گذاشتم که تا آخر فصل لباس مشکی بپوشم تا به عده‌ای نشان دهم که لباسم هیچ ربطی به نتایج ندارد. با این لباس در بازی‌ها, هم پیروز شده‌ام, هم مساوی کرده‌ام و هم باخته‌ام. در بازی با مشکی‌پوشان در دقیقه 92 گل خوردیم و بازی مساوی شد. مقابل پیکان نتیجه را واگذار کردیم حتی در این بازی دو توپ ما به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد. وقتی توپ به تیر دروازه می‌خورد قطعاً به سمت چارچوب می‌رود اما در آن بازی هر دو توپ ما بعد از برخورد به تیر به بیرون رفت. با این حال عده‌ای هنوز هم موفقیت‌های تیم را به یک لباس ربط می‌دهند. در یک برنامه تلویزیونی بازهم به من می‌گویند «مربی مشکی‌پوش».

 

تسنیم: در بازی با استقلال هم که نتیجه را واگذار کردید, لباس مشکی بر تن داشتید.

در این بازی هم لباس مشکی با دکمه‌های سفید پوشیده بودم. کلا من از قدیم لباس مشکی‌ می‌پوشیدم. در سال‌های قبل چون کمک‌ مربی بودم, مجبور بودم لباس ورزشی تیم را بپوشم اما از زمانی که سرمربی شدم و می‌‌توانم با لباس شخصی در بازی‌ها حضور داشته باشم, همیشه سعی کردم در بازی‌ها لباس شیک بپوشم که رنگ مشکی‌ هم برای من شیک است. دوست دارم سرِ بازی‌ها لباس مشکی بپوشم.

تسنیم: بنابراین شما از آن دسته افرادی هستید که به رنگ مشکی علاقه زیادی دارند.

کلا از قدیم همه وسائل من از کفش, ساعت, انگشتر گرفته تا لباس همیشه مشکی‌ بوده است. الان هم 6 دست لباس مشکی دارم که همیشه آنها را می‌پوشم. لباس‌هایم را همیشه از یک نمایندگی در تهران خریداری می‌کنم. همیشه به آنها سفارش لباس مشکی می‌دهم.

تسنیم: و صحبت پایانی؟

امیدوارم از لحاظ روحی و روانی به آن زمان که 17 بازی را نباختیم, برگردیم. مطمئنم با زحمت و تلاش بچه‌ها و عنایت خداوند با قدرت مسابقات را ادامه می‌‌دهیم تا در 6 بازی آینده امتیاز بگیریم و جایگاه خوبی را داشته باشیم.

                                                                                                                                                                                منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *