هنوز پرونده ی ماجرای پلاسکو مانند شعله هایی که آن را سوزان داغ داغ است که یک آتش سوزی دیگر در پایتخت آن هم در یکی از ساختمان های وزارت نیرو جایی اتفاق افتاد. امروز در محله خیابان ولیعصر تهران متاسفانه یک ساختمان 8 طبقه دچار آتش سوزی شد و این ساختمان متعلق به وزارت نیرو بود. تلاش نیروهای زحمت کش آتش نشانی در همان ساعت اولیه آتش سوزی بسیار تحسین برانگیز بود. اما متاسفانه نبود امکانات پیشرفته در آتش نشانی همیشه مشکلات زیادی را پیش می آورد کما اینکه اگر در سال گذشته نیز تجهیزات آتش نشانی به صورت مدرن و پیشرفته بود شاید 17 شهید آتش نشان نداشتیم و بسیاری از خانواده داغ دار نمیشدند.

سازه ساختمان «برق حرارتی» وزارت نیرو مانند پلاسکو است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از ایجاد تیم‌های پنج نفره برای اطفای حریق ساختمان «برق حرارتی» وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش ایسنا، جلال ملکی با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت حریق ساختمان برق حرارتی با بیان اینکه درجه حرارت پایین آمده است، گفت: اسکلت این ساختمان به مانند پلاسکو فلزی است و در حال حاضر آتش‌نشانان با تاکتیک‌های خاص و در قالب گروه‌های پنج نفره به مرکز آتش رفته و در زمان‌های کوتاه نسبت به اطفای حریق اقدام می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ریزش این ساختمان وجود دارد یا نه با بیان اینکه سازه این ساختمان فلزی است، گفت: احتمال هیچ چیزی دور از ذهن نیست اما آتش‌نشانان در قالب گروه‌های پنج نفره نسبت به اطفای حریق اقدام می‌کنند.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در محل حادثه حضور یافت.

آخرین وضعیت ساختمان آتش گرفته برق حرارتی وزارت نیرو

ملکی: درجه حرارت ساختمان پایین بیاید نفوذ می‌کنیم

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، در مورد آخرین وضعیت ساختمان آتش گرفته در خیابان ولیعصر (عج)، گفت‌: آتش نشانان در حال پاییین آوردن حرارت ساختمان برق حرارتی هستند.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت اطفای حریق در ساختمان هشت طبقه برق حرارتی وزارت نیرو واقع در میدان ولیعصر (عج) که صبح روز گذشته (دوشنبه) آتش گرفته بود، اظهار کرد: کماکان آتش نشانان در حال‌  تخلیه دود، ایمن سازی و پایین آوردن حرارت هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، ‌اضافه کرد: از ساعات میانی شب گذشته دما به صورت محسوسی پایین آمده است.

وی همچنین ادامه‌ داد: خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشته است و تنها دو، سه نفر از نیروهای آتش نشان دچار مشکل جزئی شده‌اند.

ملکی در ادامه‌ خاطر نشان کرد: منتظر هستیم تا درجه حرارت پایین بیاید تا نفوذ کنیم.

تمامی اماکن اطراف ساختمان برق حرارتی تحت کنترل پلیس است

رئیس پلیس پایتخت گفت: تمامی خانه‌ها، اماکن و اطراف محل ساختمان برق حرارتی تحت کنترل پلیس است.

  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۷:۲۲

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی عصر امروز با حضور در ساختمان برق حرارتی در جمع خبرنگاران درباره آخرین روند عملیات ماموران انتظامی در اطراف محل حادثه اظهار کرد: نخستین مجموعه‌ای که در صحنه حاضر شد پلیس بود، به محض وقوع حادثه همکاران پلیس راهور و انتظامی در محل حادثه حاضر شدند.

وی خاطرنشان کرد: همکاران انتظامی به دنبال انتظام‌بخشی و تسهیل عبور و مرور در محل حادثه هستند، مرکز فرماندهی و کنترل پلیس این منطقه را تحت رصد قرار داده و تلاش می‌کنیم فضا برای فعالیت امدادگران تلاشگر مهیا شود.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه فعلا هیچ مشکلی در محدوده محل حادثه وجود ندارد، تصریح کرد: تاکنون شاهد همکاری خوب مردم بوده‌ایم و انتظا رداریم که مردم به محل حادثه مراجعه نکنند همچنین هیچ محدودیت ترافیکی و مشکل خاصی درباره ترافیک در محدوده نداریم.

سردار رحیمی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر محافظت از اموال سکنه و دانشجویان تخلیه شده از اماکن اطراف محل حادثه متذکر شد: به مردم منطقه اعلام می‌کنم تمام این منطقه تا شعاع مناسب از لحاظ امنیتی کنترل می‌شود و توسط پلیس تحت نظارت است، مردم نگران نباشند، تمامی خانه‌ها، اماکن و اطراف محل حادثه (ساختمان برق حرارتی) تحت کنترل پلیس است.

انتهای پیام/

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تشریح کرد

آخرین وضعیت دانشجویان خوابگاه مقابل ساختمان برق حرارتی/ دانشجویان شهرستانی فعلا به تهران نیایند

خوابگاه شهید بهشتی

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه همه دانشجویان خوابگاه روبه روی ساختمان شرکت برق حرارتی که از روز گذشته دچار حریق شده است، تخیله و اسکان داده شده‌اند گفت: با توجه به این که در تعطیلات بین دو ترم تحصیلی به سر می‌بریم، از سایر دانشجویان ساکن این خوابگاه می‌خواهیم در صورتی که در شهرستان حضور دارند، به تهران مراجعه نکنند.

دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص وضعیت دانشجویان خوابگاه حضرت ولی عصر(عج) این دانشگاه که در مقابل ساختمان شرکت برق حرارتی وزارت نیرو قرار دارد و از صبح روز گذشته، شانزدهم بهمن ماه دچار آتش سوزی شده است، گفت: دانشجویان این خوابگاه از ساعت ۳ بامداد گذشته با مدیریت حراست و مدیریت دانشجویی تخلیه شده و به خوابگاه‌های مجاور منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای ۱۴ خوابگاه است که خوابگاه ولیعصر خوابگاه پسرانه‌ای با گنجایش ۳۰۰ نفر است و خوشبختانه به دلیل اینکه در تعطیلات پایان ترم به سر می بریم تنها ۱۵۰ نفر از دانشجویان شب گذشته در خوابگاه حضور داشتند که همه این افراد تخلیه و اسکان داده شده‌اند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در ساعات اولیه امروز صبح، کمیته بحران در دانشگاه تشکیل شده است  و لوازم و تجهیزاتی که دانشجویان نیاز داشتند از قبیل غذا، پتو و بالشت خریداری و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است و هم اکنون دانشجویان به طور کامل ساماندهی شده‌اند.

دکتر کدخدازاده افزود: پیش از ظهر امروز نیز با توجه به اهمیت موضوع، بازدیدی از محل حادثه صورت گرفت و تعاملاتی با مسئولین ذیربط جهت افزایش هماهنگی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به این که در تعطیلات بین دو ترم تحصیلی به سر می‌بریم، از سایر دانشجویان ساکن این خوابگاه می‌خواهیم در صورتی که در شهرستان حضور دارند، به تهران مراجعه نکنند و دانشجویانی که شهرستان هستند، تا زمان شروع ترم به شهر خود بازگردند و سایر افراد نیز در سایر خوابگاه‌ها اسکان پیدا کنند و هماهنگی های لازم در این رابطه با معاونت آموزشی صورت گرفته است تا در صورتی که اگر احیانا کلاسی برگزار شد و دانشجویان غیبت داشتند، غیبت ها برای این دسته از دانشجویان موجه اعلام شود.

دکتر کدخدازاده تأکید کرد: به دستور مقامات انتظامی و محدودیت تردد اعمال شده در منطقه و همچنین به منظور این که مزاحمتی برای نیروهای آتش‌نشانی در خدمت‌رسانی به این حادثه رخ ندهد، ما به آن خوابگاه مراجعه نخواهیم داشت و از کلیه دانشجویان نیز می‌خواهیم که از مراجعه حضوری به خوابگاه جداً خودداری کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی در خاتمه اظهار داشت: از تمامی دانشجویان می‌خواهیم، جهت هماهنگی اسکان و پیگیری موارد ضروری با شماره تلفن‌های ۲۲۴۳۹۸۳۲ – ۰۹۱۲۴۹۵۹۶۹۲ تماس حاصل نموده و اطلاعیه‌های این کمیته را تنها از کانال اطلاع رسانی معاونت به نشانی @mefda_sbmu دریافت کنند.

                                                                                                                                                                        منبع:خبرگزاری تسنیم، ایرنا وتسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *