خانه / آخرین اخبار / خداحافظ آلرژی

خداحافظ آلرژی

آلرژی های بهاری یکی از دردسر آفرین ترین مواردی است که هر فردی را با خود درگیر میکند خیلی از افراد به دلیل این آلرژی فصل بهار دوست نداشتنیی را پشت سر میگذرانند وجود گرد گل های بهاری در هوا و گاهی عطر گل ها برای بعضی افراد ناخوشایند و باعث ایجاد ابریزش بینی عطسه حالاتی شبیه سرما خوردگی و مواردی این چنین میشود این موارد گاهی با خورد قرص حساسیت رفع میشود اما گاهی انقدر شبیه به یک بیماری است که پزشکان را نیز به دردسر و اشتباه می اندازد.

 

 

آلرژی ، حساسیت فصلی
آغاز فصل بهار با گرده افشانی گل ها و گیاهان همراه است و برخی از افراد نیز بدین سبب دچار آلرژی یا حساسیت فصلی می شوند. در این مطلب چند روش برای درمان و پیشگیری از بروز این مشکل را می خوانید.
بازدید : 63,757 نفر

اگر شماهم از آلرژِی فصلی رنج می برید حتما این مطلب را بخوانید.

آلرژی فصلی یا حساسیت فصلی تنها مربوط به فصل بهار نمی شود بلکه افراد ممکن است به بسیاری از مواد مانند انواع غذاها، عطرها و … حساسیت داشته باشند اما شایع ترین نوع حساسیت فصلی در فصل بهار رخ می دهد و به افراد مبتلا به این نوع حساسیت توصیه می شود قبل از استفاده از داروهای شیمیایی از راه های زیر استفاده کنند:
آلرژی

آلرژی

همچنین بخوانید : راههای متوقف کردن آلرژی های بهاری

راه های پیشگیری و درمان آلرژی فصلی

1- پاک کردن هوای اطراف خود
می توانید در محیط کار و زندگی خود از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید تا از ورود ذرات گردوغبار، گرده گیاهان و هر آنچه که در هوای اطراف ایجاد حساسیت می کند، به دستگاه تنفسی جلوگیری شود. می توانید با پاک کردن هوای محیط اطراف خود، زمینه را برای بروز آلرژی به حداقل میزان ممکن برسانید.

2- تمیز کردن پادری به طور مرتب
پادری ها معمولا در بیرون از منزل استفاده می شوند، اما در جلوی دستشویی، حمام و حتی اتاق ها هم به کار می روند.
پادری ها به خصوص پادری های بیرون از منزل، مملو از خاک، گردو غبار، قارچ و میکروب می باشند و اگر برای مدت طولانی شسته نشوند، مواد حساسیت زا از آنها وارد هوا شده و علائم آلرژی را در افراد تشدید می کند.
در فصولی که آلرژی در شما بوجود می آید، از رفتن به پارک ها و مناطق رو باز حتی المقدور اجتناب کنید تا بروز علائم آلرژی در شما کاهش یابد

3- استفاده از ترکیب لیمو ترش و عسل
مقداری لیموترش را با مقداری آب و عسل مخلوط کنید. این ترکیب را صبح ها، به صورت ناشتا در فصولی که آلرژی دارید، مصرف کنید.
مصرف این ترکیب به نرم شدن گلو کمک زیادی می کند و خلط پشت حلق را که سبب ناراحتی افراد مبتلا به حساسیت می شود از بین می برد.
همچنین این ترکیب قابلیت دفع سموم بدن را دارد. علاوه بر این منبع خوبی از ویتامین ث  می باشد.

4– استفاده از گیاه اکالیپتوس
اکالیپتوس به طور طبیعی به عنوان کاهش دهنده انواع التهاب، مخصوصا التهاب تنفسی استفاده می شود.
نحوه استفاده از آن به این صورت می باشد که 2 تا 3 قاشق غذاخوری برگ خرد شده گیاه اکالیپتوس را با یک فنجان آب جوش مخلوط کنید. سپس دمنوش آن را بنوشید. التهاب ناشی از بروز حساسیت در افراد با این روش کاهش پیدا می کند.
لازم به ذکر است که برگ این گیاه در عطاری ها و فروشگاه ها قابل دسترسی و خریداری است.

5- عدم مصرف غذاهای آلرژی زا
در فصولی که آلرژی دارید، سعی کنید از مصرف غذاهای حساسیت زا خودداری کنید، زیرا علائم آلرژی را در شما بدتر می کنند.
غذاهای تند و پر ادویه، میوه و سبزیجاتی مانند کیوی، بادمجان و گوجه فرنگی از جمله موادی هستند که علائم حساسیت را در بسیاری از افراد تشدید می کنند.

6- کم رفتن به پارک و فضای آزاد
در فصولی که آلرژی در شما بوجود می آید، از رفتن به پارک ها و مناطق رو باز حتی المقدور اجتناب کنید تا بروز علائم آلرژی در شما کاهش یابد، و یا قبل از رفتن به این مناطق، طبق تجویز پزشک از داروهای تجویز شده استفاده نمایید.

7- نکشیدن سیگار
اگر سیگاری هستید، سعی کنید حتی المقدور در فصولی که حساسیت دارید از مصرف سیگار خودداری کنید.

منبع : نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *