خانه / آخرین اخبار / سروش در برابر تلگرام

سروش در برابر تلگرام

برنامه سروش که به تازگی در بازار ایران عرصه شدهولی در برابر تلگرام ضعف های بسیار بزرگی را دادرد از جمله این موارد که این نرم افزار بسیار زیر سوال رفت در رابطه با قدرت ایمنی و فضای شخصی این اپلیکیشن و حفاظت از اطلاعات شخصی هر فرد است که شاید عدم سرمایه گذاری بر روی نرم افزار های داخلی است متاسفانه فیلتر کردن تلگرام راه اصولیی و خوبی نیست این رفتار باعث بروز مواردی مییشود که از جمله آن اشنایی افراد با فیلتر شکن ها و در خطر قرار گرفتن انها با فساد اجتماعی است
رشد تلگرام نتیجه ضعف سرمایه‌گذاری در صنعت فاوای ایران
اینترنت
تردیدی نیست که رشد تلگرام نتیجه ضعف سرمایه‌گذاری در صنعت فناوری اطلاعات ایران در دهه گذشته است. زمان و هزینه‌های زیادی برای طرح‌هایی چون اینترنت ملی و دولت الکترونیکی مصرف شده که اغلب آنها تاکنون بی حاصل بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر) طی نامه ای به دبیر شورای‌ عالی فضای مجازی کشور، فرصتها و تهدیدهای فیلترینگ پیام رسان تلگرام و جایگزینی آن با محصولات داخلی را به همراه پیشنهاداتی اعلام کرد.

فیلترینگ پیام رسان تلگرام و جایگزینی آن با محصولات داخلی، رویکردهای متفاوتی را در فضای جامعه در پی داشته است و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای را بر آن داشت تا طی نامه ای به دبیر شورای عالی فضای مجازی در این خصوص نظر کارشناسی خود را به اشتراک بگذارد، در بخش هایی از نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به ابوالحسن فیروزآبادی آمده است:
تردیدی نیست که رشد تلگرام نتیجه ضعف سرمایه‌گذاری در صنعت فناوری اطلاعات ایران در دهه گذشته است. زمان و هزینه‌های زیادی برای طرح‌هایی چون اینترنت ملی و دولت الکترونیکی مصرف شده که اغلب آن ها تا کنون بی حاصل بوده‌اند. چه بسا اگر حتی بخشی از این طرح‌های میلیاردی به درستی صرف حمایت از بخش خصوصی واقعی می‌شد امروز شاهد سر ریز رایگان و بی‌دلیل همه‌گونه اطلاعات دولتی و کشوری به سمت یک بستر ارتباطی فرامرزی نبودیم.

طی دهه‌ای که توسعه‌دهندگان فناوری اطلاعات ایران زیر بار قوانین سایه روشن، مالیات و بدهی‌های سازمان دولتی کمر خم می‌کردند، سکوهای ارتباطی مانند تلگرام شکل گرفتند که اکنون در بسیاری از سازمان‌های دولتی کشور به عنوان ابزار اتوماسیون اداری رایگان استفاده و انتقال حساس‌ترین پیام‌ها، اسناد و مدارک از این مسیر انجام می‌شود.

سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان نمایندگان تشکل فراگیر بخش خصوصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نامه همچنین به ارائه پیشنهاداتی به شورای عالی فضای مجازی پرداخت:
1. اقدام فوری برای به روزرسانی ابزارهای فناوری اطلاعات در دستگاه های دولتی جهت تسهیل در ارائه خدمات به مردم و شفاف‌سازی
2. جلب مشارکت بخش خصوصی واقعی در تهیه و تدوین نیازها و تولید ابزارهای مورد نیاز جامعه در زمینه پیام رسان ها و شبکه‌های اجتماعی ملی
3. ایجاد امکان دسترسی بخش خصوصی به داده‌های باز برای تولید پلتفرم هایی جهت ارائه خدمات به مردم

در پایان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرده که به عنوان نهادی که خود و اسلافش بیش از سه دهه در توسعه بخش خصوصی حقیقی فناوری اطلاعات قدمت دارد و هم‌اکنون با بیش از 14 هزار عضو در سراسر کشور تنها نهاد فراگیر در این زمینه به شمار می‌آید، آمادگی خود را برای همکاری کارشناسی جهت انجام اقدامی ماندگار و شایسته در این زمینه اعلام می‌کند.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *