خانه / آخرین اخبار / هزینه های میلیاردی در بخش درمان

هزینه های میلیاردی در بخش درمان

همیشه گفته شده است که پیشگیری بهتر از درمان است و واقعیت هم همین بوده است. اما گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که نمیتوان از آنها پیشگیری کرد بیماریهای لاعلاج، تصادفات سخت و مشکل زا همه همواردی هستند که از آنها تاحد زیادی نمی شود پیشگییری کرد زمانی که این اتفاق ها رخ میدهد و فردی در بستر بیماری قرار می گیرد هزینه های درمان و دارو ها شروع می شود و این معذل زمانی بزرگتر می شود که شخص بیمار درگیر یک بیماری لاعلاچ شود و یا بخاطر شرایط خاصی مانند قطع عضو نتواند به روال عادی زندگی خود برگردد. و این هزینه ها بالاتر و بالاتر می رود اما گاهی نیز میشود با یک درمان ساده از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کرد تا بتوان میزان هزینه های ناشی از بیماری را کاهش داد.
نوربخش خبرداد:

۱۸هزار میلیارد در سال ۹۶ در بخش درمان هزینه شد

شناسهٔ خبر: ۴۲۷۴۷۵۳ –

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته ١٨ هزار میلیارد تومان در بخش درمان و ٤ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت هزینه شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید تقی نوربخش در جلسه با روسای کانون های استانی شورای اسلامی کار که معاونان بیمه، درمان، امور استان ها و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند، با بیان اینکه جلسات با شرکای اجتماعی همواره موجب خیر وبرکت برای این سازمان است، گفت: انتقال خواسته ها و مطالبات آنها به ارائه خدمات به شیوه بهینه به ما کمک می کند.

وی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر از جمله سازمان تامین اجتماعی پوشش ریسکها در زندگی افراد را برعهده دارند، افزود: ریسک‌هایی مانند پیری و بیماری است که به خدمات مستمری و درمان نیاز می شود. ریسک‌هایی که به علت شرایط و بحران های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای افراد پیش می آید نیز بر فعالیت سازمان های بیمه گر تاثیرگذار است.

نوربخش با بیان اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار است، گفت: با تضعیف کسب و کار، درآمد سازمان‌های بیمه‌ای کاهش و هزینه‌های آنها افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه درسال گذشته ٧٤ هزار میلیارد تومان که معادل دوسوم درآمد نفتی کشور است بدون اتکا به نفت و مالیات در این سازمان تجهیز شد، تصریح کرد: تامین این حجم منابع کار بزرگی است و متخصصان کشور به این امر صحه می گذارند.

وی افزود: در سال گذشته ١٨ هزار میلیارد تومان در بخش درمان و ٤ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت هزینه شد.

نوربخش خاطر نشان کرد: در اسفند سال گذشته بیش از ١١ هزار میلیارد تومان پرداختی داشتیم.

وی گفت: عمده‌ترین راه تامین منابع سازمان تامین اجتماعی وصول حق بیمه است و این سازمان متکی بر همدلی و پشتیبانی شرکای اجتماعی که کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان هستند، است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این سازمان ماهیانه به طور میانگین ٥٢٠٠میلیارد تومان درآمد حق بیمه در سال گذشته داشته است.

نوربخش به بخش درمان سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: مراکز و خدمات درمانی ملکی این سازمان در کشور در ٥ سال گذشته توسعه خوبی داشته اند به طوری که در برخی استانها معادل تاریخ این سازمان، مرکز درمانی در آنها احداث شده است.

وی، ارتقاء هتلینگ، افتتاح بیمارستان های تامین اجتماعی در شهرهای آبادان، بیرجند، ایلام و زابل ، حذف دفترچه در مراکز ملکی، تجهیزناوگان آمبولانس و دستگاه‌های تصویربرداری، خدمات الکترونیکی و ورود مفاهیم تامین اجتماعی به کتب درسی را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر برشمرد.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت ارائه خدمات بیمه‌ای به صورت غیرحضوری گفت: بیمه شدگان و بازنشستگان می توانند با شماره گیری کد دستوری #١٤٢* از انواع خدمات این سازمان برخوردار شوند.

محمدحسن زدا افزود: بخشنامه‌های صادر شده از سوی معاونت بیمه‌ای حتماً به تایید واحد حقوقی این سازمان می‌رسد و بعد صادر می شود.

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور نیزدر این جلسه گفت: در ٥ سال اخیر که دکتر نوربخش مدیریت سازمان تامین اجتماعی را برعهده دارند بجز تعهد ، دلسوزی و نگرانی برای جامعه کارگری و بازنشستگان از وی  چیزی سراغ ندارم.

اولیا علی بیگی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دچار مسائلی است و کارگران مطالباتی دارند، تصریح کرد: اما اگر انتقادی هم داریم منصفانه باید باشد و ما از فعالیت هایی که در چند سال اخیر برای بیمه شدگان انجام شده است قدردانی می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *