خانه / آخرین اخبار / زمان ترک اشتباه

زمان ترک اشتباه

هر چیز برای ما آغاز جنجالی اسن ماه مبارک همدلیلی برای شروع بحث است ماهی مه قرار شده در آن بیشتر خوب باشیم و کمتر فتنه کنیم خواندیم با نام پروردگار و برای او ساعتی را گرسنگی کششیدیم فراموش کردیم هدف از این گرسنگی ارتقا روح و وجودمان است و هر روز پس رفتیم کاش در این ایام بجایرسنگی گرسنه سیر میکردیم جای تشنگی آبی به صورت مظلومی میپاچیدیم سبک میشدیم و سبک بال و سبک بار برای اتمام راه که نزدیک است و بزودی فرا خواهد رسید برای همه افراد داستان ایام مبارک ادامه دارد امید است بهبود پیدا کنیم

رمضان یا رَمَضان المُبارَک (به عربی: رمضان) نام نهمین ماه سال قمری است. در این ماه، روزه بر مسلمانان واجب شده‌است.[۱] ماه رمضان در دین اسلام ماهی مبارک است.

در قرآن از این ماه به عنوان ماهی که در آن قرآن نازل شده یاد شده‌است.[۱] با توجه به آیه ۱۸۵ سوره بقره که نزول قرآن را در ماه رمضان می‌گوید و سوره قدر که نزول قرآن را در شب قدر می‌داند، مسلمانان معتقدند که شب قدر در این ماه واقع است.

«اقرأ کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا» (اسراء/ ۱۴)؛ نامه (اعمال) ات را بخوان، امروز تو، خود برای رسیدگی به کردارت کفایت می کنی.

به گزارش ایسنا، مرتضی داستانی در ادامه یادداشت خود در روزنامه «۱۹ دی» نوشت: یکی از فضایل ماه مبارک رمضان رسیدگی به حساب نفس و عملکرد انسان است که انسان در این ایام خود بسنجد که چه کارهایی کرده است که نمی‌باید می‌کرد و یا چه کارهایی نکرده است که باید انجام می‌داد تا مبنای خودسازی و زمینه تکامل انسان شود.

چهل سالگی انقلاب نیز که به تعبیری دوران بلوغ یک نظام و انقلاب است، بهترین فرصت برای محاسبه و سنجش عملکرد نظام است تا دوباره نگاهی به مسیری که آمده‌ایم بی افکنیم، نادرستی‌ها و درستی‌ها را درست ببینیم؛ بنگریم آیا همه تصمیم‌هایی که گرفته‌ایم، کارهایی که انجام داده‌ایم، شیوه پیمودن مسیر همه درست بوده است؟بی تردیداگر پاسخ دقیق و صحیح به این سوالات ندهیم، با چالش‌ها، ابهامات و موانع پیش‌بینی نشده‌ای روبرو می‌شویم که هر کدام می‌تواند برای نظام مخاطره آفرین باشد.

دشمنان در طول این چهل سال تمام تلاش خود را معطوف از بین بردن نظام و انقلاب کرده‌اند. البته الحمدلله توفیقی پیدا نکرده‌اند، ولی نمی‌شود از کنار این سوال به سادگی گذشت که اشتباه های خود ما چقدر به نظام و انقلاب ضربه زده و در روند آن خلل ایجاد کرده است؟ از نشانه‌های مؤمن آن است که از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود؛ ما چه تمهیداتی اندیشیده ایم که دوباره گزیده نشویم، آیا امروز بازهم گزیده نمی‌شویم؟ چرا توجهی به تکرار اشتباهات و عملکردهای ناصحیح خود نداریم و از آنها عبرت نمی‌گیریم؟

برای مثال، بازتاب فوت ناصر ملک مطیعی، هنرپیشه سابق فیلم‌های فارسی، تلنگری است که یک بازنگری در برخی روش‌ها و منش‌های خود داشته باشیم. اغلب کسانی که در تشییع آن مرحوم شرکت کرده‌ بودند، اصلا فیلمی از او ندیده بودند، چه بسا برخی فیلم‌های او را می‌دیدند هرگز شرکت نمی‌کردند. او ۴۰ سال ممنوع‌التصویر بود، ولی فوتش باعث شد خبر مهم صدا و سیما شود و عکس او عکس صفحه اول بسیاری از روزنامه‌ها گردد. آیا جز این است که ما خودمان او را محبوب کرده‌ایم؟

علی‌ای‌حال دشمنان نظام و انقلاب این روزها پیچیده‌تر از همیشه مشغول اجرای نیات شوم خود هستند. اصرار بر تصمیم‌ها و مشی و منش‌های اشتباه می‌تواند به دشمن در اجرای اهدافش کمک کند. بیاییم در چهل سالگی انقلاب یک نهضت بازنگری راه بیندازیم. نقاط قوتمان در این سالها را تقویت و اشتباهاتمان را جبران کنیم.

 

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *