امیرباقرین: شاهد رونق نسبی در بازار سرمایه هستیم

یک تحلیلگر بورس گفت: در حال حاضر بازار سرمایه از رونق نسبی در حجم و ارزش معاملات برخوردار است و با توجه به سیکل‌های سالانه وقوع این رویداد را می‌توان در فصل مجامع، مشاهده کرد.

رونق نسبی در بازار سرمایه را شاهد خواهیم بودامیرعلی امیر باقری با اشاره به اینکه هفته آینده خبرسازترین هفته برای بورس به حساب می‌آید، اظهار داشت: پایان سال مالی و فصل بستن دفاتر و حساب‌های اکثر شرکت‌های بزرگ بورسی آخر اسفند ماه بوده و طبق قانون تجارت تیرماه فصل دعوت سهامداران جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه آن است و از طرفی درصد مناسبی از سود سهام، به سهامداران پرداخت شده و اقبال عمومی به اینکه شرکت‌ها که از تاثیر مناسبی بر شاخص برخوردارند را افزایش می‌دهد، بخشی از سود تقسیمی چه از جانب سهامدار عمده و چه از جانب سهامدار خرد به بازار بازخواهد گشت و در بستر حمایت از قیمت و یا خرید سهام متبلور خواهد شد.

وی ادامه داد: تحلیل حساسیت اکثر شرکت‌های بزرگ حاکی از بستگی اهرمی آن‌ها به نرخ ارز است، نظر به آمار نرخ تورم سالانه و نقطه‌ای منتشره، ثبات قیمت کالا‌های اساسی مصرفی داخلی و مهار تورم در این عرصه مشهود است و همچنین شاهد مدیریت دولت بر روند نرخ ارز خواهیم بود و بدلیل فاصله قیمت ارز از ارزش ذاتی خود این روند با شیب ملایم افزایشی خواهد بود که هم در جهت تقویت تراز تجاری کل و هم در امتداد سودسازی شرکت‌های بزرگ و شاخص ساز بورسی به حساب می‌آید.

امیر باقری یادآورشد: روز‌های آتی مجامع عمومی شرکت‌های مورد اقبال بازار از جمله خودرو سازی، قطعه سازی، بانک‌ها در صورت ارائه صورت‌های مالی و سایر شرکت‌های بزرگ برگزار خواهد شد و با توجه به اعلام برنامه‌ها و اخبار به جامعه سهامداران، شاهد جریان قوی خبری در این حوزه خواهیم بود. این جریان بر روند بازار پس از بازگشایی نماد‌ها قطعا موثر خواهد بود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *