استقلال و تراکتورسازی در حالی جمعه دهمین رویارویی خود در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر را در تهران برگزار می‌کنند که تاریخ ثابت کرده مصاف‌های این دو تیم همواره از حاشیه و جذابیت‌های زیادی برخوردار بوده است.

به گزارش ایسنا، تیم‌های استقلال و تراکتورسازی جمعه دهمین مصاف خود را در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر و در تهران برگزار می‌کنند. در ۹ دیدار قبلی مصاف‌های جذاب و پرحاشیه از دو تیم ارائه شده و انتظار می‌رود با توجه به این که هم استقلال و هم تراکتورسازی در دو بازی قبلی خود نتایج خوبی نگرفته‌اند (استقلال یک باخت و یک تساوی و تراکتورسازی دو باخت) برای پیروزی به میدان بروند و یک بازی جذاب دیگر را به نمایش بگذارند.

گزارشی از ۹ دیدار قبلی دو تیم در تهران به شرح زیر است:

* اولین دوره لیگ برتر/ پیروزی پرگل استقلال برابر تراکتورسازی

در اولین دوره رقابت‌های لیگ برتر استقلال با هدایت مرحوم پورحیدری موفق شد ۴ بر صفر تراکتورسازی را که سرمربی آن روزهایش محمود یاوری بود شکست دهد. برای استقلال محمد نوازی، سیروس دین‌محمدی، یدالله اکبری و فرزاد مجیدی گلزنی کردند.

* نهمین دوره لیگ برتر/ تنها تساوی استقلال و تراکتورسازی

تیم تراکتورسازی بعد از هشت سال دوری از رقابت‌های لیگ برتر در فصل ۸۸-۸۹ به لیگ برتر بازگشت. آنها با هدایت فراز کمالوند در حالی مهمان استقلال بودند که آبی‌های پایتخت با سرمربی‌گری مرفاوی تیمی نسبتا قدرتمند محسوب می‌شدند. برای استقلال در این دیدار فرهاد مجیدی و حنیف عمران‌زاده گلزنی کردند و مهرداد پولادی و مصطفی اکرامی برای تراکتورسازی دو گل به ثمر رساندند. وحید طالب‌لو دروازه‌بان آن روزهای استقلال در این بازی نمایش خوبی نداشت و در این تساوی تا حد زیادی مقصر بود.
تصویری از شوت پولادی که به گل تبدیل شد

* لیگ دهم/ آغاز ماجرای کرار

تیم فوتبال استقلال با هدایت پرویز مظلومی میزبان تراکتورسازی بود که همچنان فراز کمالوند را به عنوان سرمربی خود در اختیار داشت. استقلال در این بازی ۲ بر ۱ برابر تراکتورسازی شکست خورد. تک گل استقلال را مهدی سیدصالحی به ثمر رساند و برای تراکتورسازی محمد نصرتی و جاسم کرار گلزنی کردند.

گل جاسم کرار در این دیدار از روی یک ضربه ایستگاهی بود. این بازیکن فصل بعد به استقلال آمد و در مصاف جام حذفی آبی‌ها برابر سایپامهر کرج وقتی که یک ضربه ایستگاهی به سود استقلال اعلام شد با مجتبی جباری دچار درگیری لفظی شد. او به جباری گفت که سال قبل از همین نقطه به شما گل زدم و این مساله خشم هافبک آبی‌ها را برانگیخت و حواشی زیادی برای استقلال ایجاد کرد.
تصویری از گل کرار به استقلال
درگیری لفظی جباری با کرار

* لیگ یازدهم/ اولین حضور قلعه‌نویی در تراکتورسازی

این اولین بار بود که امیر قلعه‌نویی هدایت تراکتورسازی را بر عهده می‌گرفت و این مساله به حساسیت‌های بازی اضافه کرده بود. تیم فوتبال استقلال در این دیدار ۳ بر ۲ مقابل تراکتورسازی شکست خورد. برای استقلال، جباری و فرهاد مجیدی گلزنی کردند و برای تراکتورسازی هم محسن حسینی، احمد آل‌نعمه و لوپز گلزنی کردند. امتیاز این دیدار برای هر دو تیم اهمیت زیادی داشت ولی در نهایت این استقلال بود که شکست خورد. فرهاد مجیدی بعد از گلزنی در این دیدار به سمت تماشاگرانی رفت که در حوالی نیمکت تراکتورسازی مستقر بودند و این مساله باعث ایجاد شائبه‌هایی مبنی بر این که منظور مجیدی، امیر قلعه‌نویی است، شد.

استقلال در این فصل به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتورسازی سوم شد.
شادی گل فرهاد مجیدی

* لیگ دوازدهم/ پیروزی با طعم جواد لالیگایی

تیم فوتبال استقلال در آن فصل با ستاره‌های زیادی کار را آغاز کرد و جواد نکونام هم به این تیم اضافه شد. در مصاف استقلال و تراکتورسازی تک گل جواد نکونام باعث پیروزی آبی‌ها شد. آرش برهانی در این دیدار در دقیقه ۳۹ از بازی اخراج شد و استقلال ۱۰ نفره بازی کرد.

استقلال در پایان این فصل قهرمان شد.
خوشحالی نکونام بعد از گلزنی به تراکتورسازی

* لیگ سیزدهم/ وقتی تراکتور رویای استقلال را بر باد داد

در حالی که استقلال در کورس قهرمانی قرار داشت تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته آخر رقابت‌های لیگ برتر مقابل استقلال قرار گرفت و موفق شد ۳ بر یک آبی‌های پایتخت را شکست دهد. در این دیدار تک گل استقلال را عمران‌زاده به ثمر رساند و برای تراکتورسازی فرشاد احمدزاده، محمد نصرتی و کریم انصاری‌فرد گلزنی کردند.

استقلال با این شکست پنجم شد و از سهمیه آسیایی دور ماند.
خوشحالی مهدی کیانی و علی کریمی از پیروزی برابر استقلال

* لیگ چهاردهم/ ستاره‌ای به اسم نریمان جهان

استقلال با هدایت قلعه‌نویی یک هفته مانده به پایان لیگ برتر به مصاف تراکتورسازی رفت. هر چند استقلال شانس قهرمانی کمی داشت و تراکتورسازی در کورس اصلی قهرمانی قرار گرفته بود اما آبی‌های پایتخت امیدوار بودند که با پیروزی برابر تراکتورسازی و در ادامه پیروزی در داربی، حداقل سهمیه آسیایی را کسب کنند اما این رویا محقق نشد و در نهایت استقلال با حساب ۴ بر ۱ مغلوب تراکتورسازی شد.

امید ابراهیمی تک گل استقلال را به ثمر رساند و سامان نریمان جهان سه گل و ادینهیو گل‌های تراکتور را به ثمر رساندند.

تراکتورسازی در این فصل و در هفته آخر مقابل نفت تهران متوقف شد و قهرمانی را به سپاهان تقدیم کرد و استقلال هم در هفته آخر به پرسپولیس باخت تا هر دو تیم با تجربه‌ای تلخ لیگ را به پایان برسانند.

از نکات جالب این دیدار حضور تیموریان در تراکتورسازی بود. او نیم فصل، بعد از کش و قوس‌های فراوان از استقلال به تراکتور رفته بود.
تصویری از تیموریان و نریمان جهان، ستاره بازی استقلال و تراکتورسازی

* لیگ پانزدهم/ از فحاشی به قلعه‌نویی تا اشتباه مرگبار حاج محمدی

باز هم دو تیم استقلال و تراکتورسازی یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر در تهران به مصاف هم رفتند. استقلال به همراه پرسپولیس و استقلال خوزستان شانس اصلی قهرمانی بودند و در آن سو امیر قلعه‌نویی با انگیزه‌های زیادی مقابل استقلال قرار گرفت.

این دیدار آنقدر حساس بود که فرهاد مجیدی با عنوان تماشاگر ویژه در آن حاضر شد. هیجانات بالای این دیدار آنقدر بود که همان اوایل بازی مهدی رحمتی با امیر قلعه‌نویی دچار درگیری لفظی شدیدی شد و این درگیری در پایان بازی هم ادامه یافت. در ادامه هواداران استقلال به شدت علیه قلعه‌نویی فحاشی کردند ولی در نهایت این بازی با پیروزی ۳ بر ۲ تراکتورسازی به پایان رسید. برای استقلال حاج محمدی و شهباززاده گلزنی کردند و گل‌های تراکتور را سزار، سروش رفیعی و نانگ به ثمر رساندند.

اشتباه عجیب امین حاج محمدی مدافع آن روزهای استقلال در این دیدار باعث شکست آبی‌ها شد. او در اواخر بازی تلاش کرد توپ را از میان دو مهاجم تراکتورسازی رد کند اما نتوانست و نانگ در موقعیتی تک به تک با رحمتی گل سوم را به ثمر رساند.

استقلال با این شکست شانس زیاد قهرمانی خود را از دست داد. بعد از این بازی امیر قلعه‌نویی در نشست خبری به شدت نسبت به فحاشی‌های صورت گرفته واکنش نشان داد و اظهارات تندی را به زبان آورد.
درگیری لفظی رحمتی و قلعه‌نویی در پایان بازی
حضور فرهاد مجیدی در دیدار استقلال و تراکتورسازی
ناراحتی امین حاج‌محمدی از اشتباهی که باعث شکست استقلال شد

* لیگ شانزدهم/ ماجرای یک پرتقال

فصل گذشته علی‌رضا منصوریان سرمربی استقلال تلاش زیادی انجام داد تا قلعه‌نویی را به سمت هواداران استقلال ببرد و دلخوری بازی قبلی دو تیم استقلال و تراکتورسازی را از دل او بیرون بیاورد اما قلعه‌نویی حاضر به این کار نشد و این مساله خودش آغاز برخی حواشی بود.

استقلال روی اشتباه عجیب محمدرضا اخباری گل نخست را به ثمر رساند و بازی متعادل دنبال شد تا این که در دقیقه ۵۶ یک کرنر به سود تراکتورسازی اعلام شد. پرتاب یک پرتقال از سوی هواداران استقلال به سمت بازیکن تراکتورسازی باعث ایجاد وقفه در جریان بازی شد و بعد از شروع مجدد بازی همین توپ وارد دروازه استقلال شد و در ادامه تراکتوری‌ها گل دوم را به ثمر رساندند تا این بازی ۲ بر یک به پایان برسد. هر دو گل این دیدار را فرزاد حاتمی برای تراکتورسازی به ثمر رساند.
پرتقال معروف دیدار استقلال و تراکتورسازی!

*چند نکته از این دیدار:

– دیدارهای استقلال و تراکتورسازی در چارچوب لیگ برتر که در تهران برگزار شده، همیشه گل داشته است.

– فرزاد حاتمی از تراکتورسازی و مجتبی جباری و سجاد شهباززاده از استقلال سابقه گلزنی در بازی‌های برگزار شده میان استقلال و تراکتورسازی در تهران را دارند و می‌توانند در دیدار روز جمعه بار دیگر گلزنی کنند. البته امید ابراهیمی هم می‌توانست در این لیست باشد اما به دلیل مصدومیت قطعا در این بازی غایب است.

– در مجموع ۹ بازی برگزار شده میان استقلال و تراکتورسازی، سهم تراکتور شش برد و سهم استقلال دو برد بوده است و یک بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *