نرم افزار حسابداری فروش فروشگاهی کرج

نرم افزار حسابداری فروش فروشگاهی کرج


✅ تکنیک up selling و cross selling

احتمالا برایتان پیش آمده که برای خرید یک دست کت و شلوار معمولی با قیمتی متوسط به یک مغازه رفته باشید و هنگام ورود به مغازه، مطمئن بودید که بیشتر از 500 هزار تومان بابت لباس پول نخواهید داد، ولی هنگام خارج شدن، متوجه شدید که فروشنده شما را متقاعد کرد تا برای یک لباس بهتر، 750 هزار تومان پرداخت کنید.

⭕به این تکنیک، Up Selling می‌گویند.
در این حالت، فروشنده شما را متقاعد می‌کند که برای تصاحب کالایی ارزشمندتر، مبلغ بالاتر از چیزی که در ابتدا به این کار اختصاص داده بودید، پرداخت نمایید.

حتما برایتان پیش آمده که برای خرید گوشی تلفن همراه به مغازه‌ای بروید و مثلا مبلغ یک میلیون تومان بابت خرید گوشی در نظر گرفته باشید. وقتی گوشی یک میلیون تومانی را خریدید، فروشنده به شما پیشنهاد می‌کند برای صفحه آن، کاور محافظ بگیرید. بعد از چسباندن کاور، کیف مناسبی پیشنهاد می‌کند. کیف را که گرفتید، حافظه جانبی در گوشی می‌اندازد. یک هندزفری بلوتوث هم برای موقع رانندگی‌تان به شما می‌فروشد.
نرم‌افزار ناوبری هم که لازم است.. و می‌بینید که یک و نیم میلیون تومان برایتان فاکتور کرد.

⭕این تکنیک را Cross Selling می‌گویند که شامل فروش قطعات جانبی و خدمات اضافی یک محصول است.

🔴نمونه‌ای دیگر از این کار را فروشندگان فست‌ فود انجام می‌دهند.
وقتی که سفارش همبرگر می‌دهید، در کنار آن، سیب‌زمینی سرخ‌کرده هم به شما می فروشند (Cross Selling) و گاهی اوقات شما را سوق می‌دهند تا یک کومبو شامل همبرگر، سیب‌زمینی، نوشابه و یک دسر خریداری نمایید (Up Selling).

⭕⭕⭕بيانديشيد شما چگونه می‌توانید با به کارگیری Up Selling و Cross Selling، فروش سازمان تان را بالا ببرید البته به شرطی که مشتری از دریافت خدمات اضافی راضی باشد و احساس تحمیل نکند؟
منبع : TBACO

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *