بازیکن پیشین یوونتوس به دلیل نامعلومی خود را از پنجره یکی از دفترهای باشگاه به بیرون پرت کرد.

به گزارش ایسنا، پسوتو بازیکن یوونتوس بود و فینال آمستردام را برابر رئال مادرید تجربه کرد اما تیم اسپانیایی توانست برای هفتمین بار فاتح لیگ قهرمان اروپا شود. دوستان پسوتو او را پروفسور می‌نامیدند چون بیرون از زمین عینک می‌زد و دوست‌دار ادبیات بود. او نوشت‌های داستایوفسکی را دوست داشت. پسوتو زمانی که کفش‌هایش را آویخت در باشگاه تورینی شروع به کار کرد و در ژوئن ۲۰۰۶ به خاطر پرونده موجی‌گاته مورد تحقیق قرار گرفت. موجی مدیر باشگاه به داوران رشوه می‌داد تا آنها به نفع یوونتوس سوت بزنند. او مقصر شناخته شد و به همین خاطر یوونتوس را به سری B فرستادند. پسوتو به خاطر این اتفاق افسرده شده بود و خود را از پنجره یکی از دفترهای باشگاه به بیرون پرت کرد. او در این لحظه در دستانش تسبیح داشت. در این حادثه پسوتو با شکستگی‌های زیادی رو به رو شد و بین مرگ و زندگی بود اما توانست با موفقیت این دوران را پشت سر بگذارد.

بازیکن پیشین یوونتوس پس از دو سال و چند ماه درباره خودکشی‌اش صحبت کرد و گفت: اکنون می‌فهمم اگر برای کسی اتفاق مشابهی رخ دهد سخت‌ترین کار پایان دادن به شایعات پیرامون است. پس از این اتفاق باید ریلکس کنید و به چیزهای خوب و بدی که در زندگی دارید فکر کنید.

او افزود: پس از خداحافظی از فوتبال در شرایط سختی قرار داشتم. همه چیز عوض شد. عادت به استرس و بالا رفتن آدرنالین داشتم. این موضوع روی بدنم و به خصوص بر روی مغزم تاثیر گذاشت. احساس بدی داشتم و حال و آینده را پر از ابهام می‌دیدم. باشگاه یوونتوس هم در شرایط بحرانی قرار داشت.

پسوتو درباره پریدن از پنجره اظهار کرد: تصمیمی نبود که من گرفته باشم. یک امر اختیاری نبود. در وضعیت خاصی قرار داشتم که در اصطلاح پزشکی آن را خارج از کنترل می‌نامند. کسی که از پنجره افتاد من نبودم. در حقیقت از اتفاقی که آن روز افتاد چیزی به یاد ندارم. من نبودم، نمی‌توانم تصور کنم که خودم بودم. من انسان با ایمانی هستم و صادقه بگویم انگار دستی مرا در هوا نگه داشت تا زنده بمانم و باعث شد اتفاق بدتری نیفتد.

بازیکن پیشین یوونتوس افزود: پس از این حادثه زمانی که چشمانم را باز کردم خودم را روی تخت بیمارستان دیدم. نمی‌توانستم تکان بخورم. نمی‌دانستم چه اتفاقی برایم رخ داده است. تنها می‌توانستم گردنم را به طرف دیگر بچرخانم. احساس درد نداشتم. از خودم پرسیدم چه اتفاقی افتاده است؟ چیزی را به یاد نمی‌آوردم. ابتدا مدت زمان زیادی تحت نظر روانشناسان بودم تا بتوانم وضعیت خود را بهبود ببخشم و به شرایط قبل بازگردم. تیمی که تحت نظرش بودم کم‌کم و در مدت ۲۰ روز تمام حادثه را برایم شرح داد.

پسوتو در ادامه گفت: اکنون زندگی جدیدی دارم. بدنم آسیب زیادی از آن حادثه دید اما در شرایط جدیدی قرار گرفتم. احساسم کاملا متفاوت شده است. خودم را مسئول این اتفاق نمی‌دانم چون من نبودم. این حس بد به گذشته تعلق دارد و اکنون مطمئن‌تر زندگی می‌کنم و در وضعیت خوبی قرار دارم.

او در پایان اظهار کرد: اکنون زندگی‌ام خیلی زیبا و هیجان انگیز است. نماینده یوونتوس هستم و با بازیکنان در همه زمان‌ها در تماسم. اکنون احساسم مانند زمان بازیگری‌ام است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *