دو بازیکن ایرانی (شجاعی وحاج_صفی) در برابر یک تیم اسرائیلی به میدان رفتند!

خبری که نه تنها در ایران، بلکه در رسانه های جهانی و صهیونیستی بازتاب گسترده ای یافته و وقتی دردآورتر شد که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، رسما از این دو بازیکن تشکر کرد!

اما چرا این خبر تا این حد، اسفناک و پراهمیت است تا جایی که رژیم جنایتکار اسرائیل با ذوق زدگی زائدالوصفی از این حضور وقیحانه تشکر میکند؟

از سال 2006 جنبش جهانی بایکوت و انزوای اسرائیل موسوم به BDS در کشورهای اروپایی و امریکایی، در همه حوزه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی، هنری، ورزشی و.. به راه افتاده است. این جنبش راه فروپاشی رژیم اسرائیل که رژیمی آپارتاید و نژادپرستانه و اشغالگرانه است را تحریم و بایکوت میداند، درست همچون رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی (حکومت سفیدپوستان بر سیاهپوستان) که با همین روش فروپاشید. این جنبش تاکنون توانسته بسیاری از شرکت های بزرگ اقتصادی، هنرپیشه ها و خواننده ها و ورزشکاران را وادار یا تشویق به بایکوت اسرائیل کند و روزبروز قدرتمندتر میشود، تا جایی که مقامات اسرائیلی، جنبش BDS را “تهدیدی استراتژیک” برای موجودیت خود اعلام کرده اند. فعالان اروپایی، آمریکایی و عرب این جنبش، حتی در سالهای اخیر کمپین ” اخراج اسرائیل” از فیفا را با نام “کارت قرمز برای اخراج اسرائیل” راه اندازی کردند و تمامی تلاش خود را برای حذف این رژیم از فیفا را بخاطر رفتارهای نژادپرستانه این رژیم علیه مردم و ورزشکاران فلسطینی به کار بردند که با لابی گسترده این رژیم در سران فیفا این مطالبه ناکام ماند.

بنابراین همبازی شدن دو بازیکن ایرانی (ایران به عنوان خط مقدم جهان اسلام برای مبارزه با اسرائیل) بدترین ضربه به جنبش جهانی BDS و بهترین روحیه دهی به رژیم اسرائیل در بحران انزوا و تحقیر جهانی است. دقیقا از همین رو، مقامات و رسانه های اسرائیلی این خبر را بعنوان یک برگ برنده و موفقیت خود سر دست گرفته اند.

اما مقصر کیست و راه حل چیست؟

آیا این دو بازیکن که از قضا بازیکنان بشدت حزبی و سیاسی هستند، به تنهایی مقصرند و آیا عذرخواهی یا محرومیت آنها کافی است؟!

صورت مسئله را پاک یا کوچک نکنیم. اولین مقصر این خودویرانگری سیاسی، نهادهای فرهنگی و سازمان های ورزشی کشور هستند.فدراسیون فوتبال، وزارت_ورزش، شورای ورزش سازمان صدا و سیما همه اینها در رشدنایافتگی فرهنگی و سیاسی اهالی ورزش مقصرند. تمامی کسانیکه باعث رشد این افراد شدند ولی برای رشد فکری این شیفتگان شهرت و دیده شدن، کاری نکرده اند؛ این توپ زن های حرفه ای را از کوچه ها و محله های فقیر شناسایی و گلچین کردند ولی فرهنگ_ستاره_شدن را به آنها یاد ندادند. خبرگزاری ها و صدا و سیمای ما مقصر است. آنها باید به این سوال پاسخ دهند که محصولات فرهنگی و نمایشی نظیر مستند ” شکوفه_های_زیتون” که فعالیتهای درخشان فرهنگی سلبریتی ها و ستاره های جهانی علیه اسرائیل را به تصویر کشیده را به چند نفر از این ورزشکاران نشان داده اند؟ آیا بازیکنان و ورزشکاران ما میدانند بازیکنان بزرگ فوتبال نظیر کریس رونالدو تاکنون علیه اسراییل چه اقدامات بزرگی داشته اند و چگونه فوتبال را به عنوان ابزار فرهنگی و در راه انسانیت خرج کرده اند؟ آنها باید پاسخ دهند چرا فوتبالیست و هنرپیشه ما محبوبیت بادکنکی پیدا میکند ولی هیچ آموزش مدون و ماموریت فرهنگی نمی بیند؟

بله شجاعی و حاج صفی ها حتما باید تاوان همبازی شدن با اسرائیل برای دو زار اسکناس را با محرومیت دائمی از فوتبال، پس دهند ولی وزیر ورزش، رئیس فدراسیون فوتبال هم باید برای فرهنگ نایافتگی عرصه ورزش جواب پس دهند. آنها باید به این سوال پاسخ دهند که اصلا مگر جز این است که هدف اصلی ورزش حرفه ای در گام اول، حفظ اقتدار و حیثیت کشور و فرهنگ ملت ماست؟ پس چرا اینچنین حیثیت ملی کشور در برابر منفورترین تیم ورزشی جهان باید به حراج رود؟ شورای ورزش صدا و سیما باید پاسخ دهد که برنامه های ورزشی کلان کشور، کدام آموزش فرهنگی و هویتی را به فوتبالیستها و فوتبال دوستان جامعه ارائه کرده است؟ مسئله ابدا کوچک نیست.

منبع : خبر گزاری فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *