مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان گفت: بیشترین ازدواج و طلاق در استان سمنان به ترتیب در شریورماه و اسفندماه رخ می‌دهد.

عباس قندالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: سمنان در سطح کشور نیز این دو ماه بیشترین ازدواج و طلاق رخ داده را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به میانگین سن طلاق‌ها در این استان افزود: میانگین سن طلاق در کشور برای مردان 37.6 و برای زنان 32.4 سال بوده در حالی که این میانگین در استان سمنان یک سال کمتر است و میانگین سن طلاق در استان برای مردان بیش از 36سال و برای زنان هم‌استانی 31.4سال است.

قندالی از سیر نزولی طلاق در پنج سال اخیر در استان خبر داد و تصریح کرد: میزان رویدادهای طلاق در استان از سال 91تا پایان 95 روند نزولی داشته و از 1291 مورد طلاق در سال 91 در پایان 95 به 884 مورد رسیده است. البته در این بازه زمانی پنج ساله تعداد وقایع ثبت‌شده ازدواج هم در استان با روند نزولی همراه بوده و از 10.3 درصد در سال 90 به 6.1درصد در سال 95 رسیده که کاهش جمعیت در سنین ازدواج در آن بی‌تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به تنوع سنی در بین طلاق‌های رخ داده در استان گفت: 6.6 درصد ازدواج‌های ثبت‌شده در استان مربوط به زوج‌های هم‌سن بوده و 5.6 درصد طلاق‌های رخ داده استان نیز مربوط به همین گروه بوده است.

این مدیر اجرایی با بیان اینکه 44 درصد طلاق‌های استان مربوط به زوج‌هایی است که زندگی آنها دوام کمتر از پنج سال داشته است، افزود: در سطح ملی نیز بیشترین طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به شاخص های بالای فرهنگی و مذهبی در استان خاطرنشان کرد: با بهره گیری از این آموزه های فرهنگی و دینی می توان به بهبود بیشتر این شاخص ها در استان کمک کرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *