دیدار ایران و سوریه با حضور بیش از ۳۰ هزار تماشاگر آغاز شده است.
در آغاز بازی حدود ۳۰ هزار هوادار ایرانی و حدود ۳۰۰ هوادار سوری درون ورزشگاه آزادی قرار دارند.
با شروع این دیدار هواداران ایرانی از نخستین دقایقی شروع به تشویق تیم ملی ایران کردند.
نیمه نخست بازی ایران و سوریه با تشویق بی امان هواداران ایرانی آغاز شد. هر دو تیم با اشتیاق خاصی برای زدن گل بازی کردند که در نتیجه موقعیت های گلی را هم به دست آوردند. سردار آزمون در یکی از بهترین موقعیت ها با دروازه بان سوریه تک به تک شد ولی در هنگام زدن ضربه پایانی زمین خورد که در این صحنه کادرفنی، بازیکنان و هواداران ایرانی به شدت معتقد بودند داور باید اعلام پنالتی کند.
سرمربیان هر دو تیم از نخستین دقیقه بازی با استرس و اضطراب خاصی بازی را تماشا کردند و نکات و دستورات خود را به گوش بازیکنان رساندند.
در دقیقه یازدهم بازی، نورافکن بخش شمال شرقی ورزشگاه خاموش شد که در این صحنه سرمربی سوریه به شدت معتقد به توقف بازی بود. داور چهارم این درخواست را به ناظر بازی انتقال داد و او هم مشغول بررسی این درخواست شد که نتیجه‌ای برای سرمربی سوری در بر نداشت.
با گلزنی سوریه به ایران، ورزشگاه در سکوت عمیقی فرو رفت اما هواداران اجازه ندادند این سکوت طولانی شود و به سرعت شروع به تشویق ایران کردند.
پس از گلی که ایران خورد، ملی پوشان با شدت و عجله خاصی بازی را دنبال کردند که کی‌روش با حضور در کنار زمین بازیکنانش را دعوت به آرامش و انجام بازی همیشگی خود کرد.
بعد از گذشت حدودا پنج دقیقه از خاموش ماندن نورافکن، مسئولان فنی ورزشگاه این مشکل را برطرف کردند تا نور ورزشگاه به میزان قابل قبولی تامین شود.
حرکت تکنیکی اشکان دژاگه در دریبل بازیکن سوریه و خلق موقعیت برای سردار آزمون، با تعجب و حیرت هواداران ایرانی مواجه شد.
اعتراض پی در پی سرمربی سوریه با واکنش داور همراه شد. داور ژاپنی با اخطاری که به او داد، ایمن حکیم هم آرام تر از قبل بازی را دنبال کرد.
اتلاف وقت بازی از سوی دروازه بان سوریه با اعتراض هوادران ایرانی مواجه شد. در ادامه هم یکی دیگر از مدافعان سوریه روی زمین افتاد که صدای هوادران بالاتر رفت.
در ادامه بازی باز هم عالما زمین خورد و مصدوم شد که این بار کی روش به نشانه اعتراض تا زمین سوریه جلو آمد اما داور چهارم او را به منطقه فنی تیم ایران هدایت کرد.
در نیمه دوم دیدار ایران و سوریه هواداران به شدت ملی‌پوشان را تشویق کردند.
کارلوس کی‌روش همانند نیمه نخست با حساسیت خاصی از کنار زمین نظارگر بازی بود. او با حرکات دست از بازیکنانش میخواست بازی رو به جلو ارائه کنند.
نکته جالب در نیمه دوم این بود که بعد از گل تساوی و البته برتری ایران، بازیکنان سوری کمتر نقش بر زمین شدند.
سردار آزمون بعد از به ثمر رساندن گل دوم خود و تیم ملی، بر دوربین یکی از عکاسان بوسه زد.

تشویق یکی ایسلندی یکی از روش های روحیه دادن به بازیکنان ایران بود.

هر زمانی بازیکنان سوری صاحب ضربه ایستگاهی میشدند، هواداران ایران با سوت ممتد به استقبال آنها می‌رفتند.
پیش از ورود وحید امیری به بازی، کارلوس کی‌روش برای دقایقی با او به صحبت پرداخت و نکات فنی را به او گوشزد کرد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *