مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به آمار رو با افزایش کودک‌آزاری و خشونت علیه زنان در جامعه گفت: برای مداخلات منطقی و خارج شدن از تنش‌های خانوادگی سازمان‌ها نیازمند برنامه هستند.

به گزارش ایسنا، «عباس صادق‌زاده» در آیین افتتاح کارگاه آموزشی سه روزه تربیت مربی آموزش زندگی خانواده با بیان این‌که جامعه نیاز به آموزش دارد، گفت: جهل اجتماعی باعث بوجود آمدن بسیاری از رخدادها و آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها می‌شود.

وی با تأکید بر آموزش خانواده‌ها و افراد جامعه خاطرنشان کرد: همه سازمان‌ها به‌ویژه سازمان‌های متولی مسائل اجتماعی باید در زمینه آموزش زندگی سالم، با نشاط هم‌چنین مدیریت کنترل خشم که زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات جامعه می‌باشد برنامه داشته باشند.

صادق‌زاده با اشاره به آمار رو با افزایش کودک‌آزاری و خشونت علیه زنان در جامعه تصریح کرد : برای مداخلات منطقی و خارج شدن از تنش‌های خانوادگی سازمان‌ها نیازمند برنامه هستند.

وی با متفاوت خواندن مسئولیت سازمان بهزیستی به‌عنوان متولی مسائل اجتماعی در برنامه ششم توسعه اظهار کرد: سازمان بهزیستی که در برنامه ششم توسعه محور سلامت اجتماعی قرار گرفته باید برای رفاه نسبی مردم راهکارهای علمی و تخصصی ارائه کند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان ریشه همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را جهل مردم دانست و گفت: یکی از راه‌های کنترل طلاق، خشونت، اعتیاد، آموزش‌های اجتماعی با محوریت خانواده و برطرف کردن جهل افراد در زمینه‌های مسائل اجتماعی است.

وی با اظهار امیدواری از اثر بخش بودن کارگاه‌های آموزشی خاطرنشان کرد: با تأسیس مرکز دائمی آموزش مهارت‌های زندگی و تربیت مربیان متخصص زمینه انتقال آموزش به خانواده‌ها فراهم می‌شود.

منبع :ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *