مشکل از تجمل خواهیست یا رعایت نکردن قانون؟ در جای جای این کره خاکی از بادکنک های هلیومی استفاده میشود اما فاجعه در کشور ما رخ میدهد؟ چه کسی باید پاسخ گوی این اتفاق وحشتناک باشد.
دختر 15 ساله ایی که به امید جشنی زیبا از کپسول گاز هلیوم استفاده میکند و در عین ناباوری شاهد ترکیدن این کپسول بودند و بعد در پی پافشاری پدر دختر متوجه به تقلبی بودن کپسول بوده و با پیگیری فراوان به سازنده کپسول رسیدند.
پرونده قضایی در جریان است امید آنکه به نتیجه مطلوب برسند.
به‌دنبال سوختن دختر ۱۵ ساله، هنگام پر کردن بادکنک با یک کپسول گاز «هلیوم» تقلبی، پدر وی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با عوامل توزیع وفروش این قبیل کپسول‌های خطرناک شد.

به گزارش ایسنا، ایران در ادامه نوشت: پدر دختر مصدوم که با طرح شکایتی خواستار مجازات فروشنده این کپسول گاز تقلبی شده است گفت: پس از این سانحه به خاطر آنکه این کپسول‌های تقلبی اتفاق دیگری را برای سایر کودکان و نوجوانان پیش نیاورند، از فروشنده این کپسول شکایت کردم. دادگاه از سه مرجع آتش‌نشانی، سازمان استاندارد ایران و اداره تعزیرات در خصوص این کپسول استعلام خواست.

وی افزود: سازمان آتش‌نشانی و اداره استاندارد هر دو به اتفاق تأیید کردند که گاز درون این کپسول‌ها هلیوم نبوده بلکه با گازخطرناک هیدروژن پر شده است. پس از بررسی و تحقیق بیشتر به تولیدکننده اصلی این کپسول‌ها رسیدیم و شکایتی هم علیه تولیدکننده اصلی تنظیم کردیم که متأسفانه بازپرس این شکایت را از ما نپذیرفت. با این حال امیدوار هستیم تا دادگاه به این پرونده رسیدگی دقیق‌تری داشته باشد چرا که اگر این بادکنک مقابل صورت یک کودک ۲-۳ ساله منفجر می‌شد به‌طور قطع اتفاق ناگوارتری رخ می‌داد.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *