سلایق متفاوتی ذر بازار کتاب روال دارد خوب و بد امروزه بازار رقابت در تمامی اصناف پر رنگ شده در بازار کتاب و بازر دیگر اصنافی که محجور تر هستند این رقابت مشهود تر است دور پنجم مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتاب‌وزندگی» با محوریت کتاب «دخیل عشق» آغاز شده و این امر موجب شده تا کتاب مریم بصیری در میان پرفروش‌های هفته سوم شهریور ماه قرار گیرد. این دوره از مسابقۀ کتاب و زندگی مزین به نام شهید محسن حججی است.

خبرگزاری فارس – گروه کتاب و ادبیات: یکی از آثاری که با آغاز پروژه کتاب وزندگی دیده شد «دخیل عشق» بود، این اثر نوشته مریم بصیری است نویسنده‌ای که چندین کتاب در حوزه کودک و نوجوان و رمان هم دارد.

«دخیل عشق» رمانی است که از سوی انتشارات جمکران منتشر شده؛ کتاب سرگذشت زندگی دختری 44 ساله است به‌نام حوریه، دختری که تا این سن هنوز ازدواج نکرده است. او که دوران جوانی خود را در جبهه‌های جنگ دفاع‌مقدس به سر برده و با امدادگری وظیفۀ جهادگری را به‌خوبی ایفا کرده است، بعد از گذشت سال‌ها از جنگ، هنوز خود را وامدار رزمنده‌ها می‌داند و شاید برای جبران همین اندیشه، تمام سال‌های عمر خود را در آسایشگاه جانبازان مشهد صرف خدمت‌رسانی به جانبازان می‌کند. در دوران پرستاری‌اش، دل به جانبازی می‌سپارد و تلاش‌های بسیاری برای رسیدن به او می‌کند. حوریه با اتفاقات و ناملایمات زیادی روبه‌رو می‌شود‌؛ اما برای هدفش می‌جنگد.

نویسنده در این کتاب به‌خوبی داستان عاشق شدن حوریه و زندگی پرفراز و نشیب او را به تصویر می‌کشد. حوریه نمادی از زنان و دختران کم‌توقع، صبور و دردمند اما با روحی قوی و راسخ در برابر سختی‌ها و ناملایمات است. او با اینکه بزرگ‌ترین و خشن‌ترین اتفاق زندگی‌اش، یعنی جنگ را در جوانی تجربه کرده؛ اما هرگز در برابر کوه مشکلات خم نشده است. تنها جایی که گاهی می‌تواند از بار سنگین وظایفی که بر دوش اوست بکاهد، راز و نیاز با خدا و زیارت حرم امام هشتم است.

توضیحات کامل نحوۀ شرکت در مسابقه و اطلاعات مورد نیاز در سایت ketabzendegi.ir قابل دسترسی است.
ردیف عنوان کتاب
پرفروش اول ملاصالح، سلام بر ابراهیم 1
پرفروش دوم وقتی مهتاب گم شد
پرفروش سوم

آن بیست و سه نفر، محمد مثل گل بود

از دیگر آثاری که در این هفته مورد اقبال مخاطبان قرار گرفت؛ کتاب «مشرکی در خانواده پیامبر» با عنوان فرعی «داستان عاشقانه زندگی ابوالعاص و زینب (دختر پیامبر)» کار جدید و مشترک حسن محدثی و بیژن عبدالکریمی، شرح رابطه عاشقانه زینب دختر بزرگ پیامبر با مشرکی به نام ابوالعاص است. این رمان تاریخی می‌کوشد بر اساس مستندات تاریخی تصویر دیگرگونه‌ای از شخصیت پیامبر اسلام ارائه دهد که در رزوگار ما به دلیل سیطرة اندیشه‌های فرقه‌گرایانه و اندیشه‌های تئولوژیک در خفا باقی مانده است. این کتاب توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شده است.
ردیف عنوان
نویسنده اول حمید حسام، رضیه غبیشی
نویسنده دوم احمد یوسف‌زاده، مارک ورنون، حجت‌الاسلام حیدری ابهری
نویسنده سوم محمدصادق کوشکی، بهناز ضرابی زاده، حسن محدثی، بیژن‌عبدالکریمی، الیف شافاک، سید مرتضی آوینی، محمدرضا حدادپور جهرمی، یوستین گودر، یووال نوح هراری، سید مهدی شجاعی

مظفر سالاری با رمان «دعبل و زلفا» توانست در میان پرفروش‌ها خودی نشان بدهد، او می‌گوید: در رمان دعبل نیز مانند «رویای نیمه شب»‌ از تم عاشقانه برای روایت زندگی دعبل خزایی شاعر اهل بیت بهره برده‌ام.

سالاری تصریح کرد:‌ «دعبل و زلفا» را نیز انتشارات «به‌نشر» وابسته به آستان قدس رضوی منتشر خواهد کرد.
ردیف عنوان
ناشر اول سوره مهر
ناشر دوم شهید کاظمی، ابراهیم هادی
ناشر سوم موسسه جهادی صهبا

منبع : خبرگزاری فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *