از دیر باز لاغری دردسری بوده که خیلی ها ارزوی آن را داشته اند و برای آن در تلاش بوده اند متاسفانه جوانان ما در حال چاق شدن هستند و این موضوع باعث کاهش سلامتی در میان افراد و بروز بیماری در مسن تر ها شده در این مقاله به راهکاری برای تحقق آرزوی لاغری پرداختیم که ارزش زمان گذاشتن و مطالعه را دارد.
ترکیب عسل و دارچین می‌تواند کلسترول مزمن را درمان کند که این شرایط به کسب نتایج بهتر از برنامه‌های کاهش وزن شما کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، عصر ایران در ترجمه مقاله‌ای از «نیو هلث ادوایزر» نوشت: «ممکن است تا پیش از این روش‌های مختلفی را برای زیر کنترل داشتن وزن خود استفاده کرده باشید. اما آیا تاکنون به استفاده از دارچین و عسل برای کاهش وزن فکر کرده‌اید؟ در شرایطی که این ترکیب ممکن است یک شبه به کاهش وزن شما کمک نکند اما به همراه یک رژیم غذایی متعادل و رژیم ورزشی مناسب می‌تواند کاملا مفید باشد. ترکیب عسل و دارچین به شما در کاهش وزن سریع و پیشگیری از هوس‌های غذایی کمک خواهد کرد.

عسل به واسطه آنزیم‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در خود در حفظ وزن سالم بدن بسیار موثر عمل می‌کند. فواید سلامت دارچین نیز به همان اندازه جالب توجه هستند. بر همین اساس است که ترکیب این دو ماده ایده خوبی به نظر می‌رسد. ترکیب عسل و دارچین سوخت و ساز را بهبود می‌بخشد و به کاهش وزن کارآمدتر کمک می‌کند.

عسل و دارچین چگونه به کاهش وزن کمک می‌کنند؟

به واسطه آنزیم‌های موجود در عسل و دارچین، هر دو ماده در کاهش وزن موثر عمل کرده و فواید سلامت چشمگیری را ارائه می‌کنند. این ترکیب به کاهش سطوح قند خون و کلسترول کمک می‌کند؛ از این رو در کنترل هوس‌های غذایی و پیشگیری از پرخوری نیز نقش دارد.

ترکیب عسل و دارچین به خلاص شدن از شر باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها در دستگاه گوارش کمک می‌کند که به گوارش بهتر منتج می‌شود. در نتیجه، این ترکیب در کاهش وزن موثر است. نوشیدن منظم این ترکیب به پیشگیری از تجمع چربی در بدن کمک خواهد کرد. ترکیب عسل و دارچین می‌تواند کلسترول مزمن را درمان کند که این شرایط به کسب نتایج بهتر از برنامه‌های کاهش وزن شما کمک می‌کند. این ترکیب سوخت و ساز را بهبود می‌بخشد و از سوزاندن سریع‌تر کالری‌ها توسط بدن اطمینان حاصل می‌کند.

ترکیب عسل و دارچین مواد مغذی مختلفی مانند پروتئین‌ها، آب، قند، فیبر و بسیاری مواد مغذی دیگر را که به کاهش وزن کمک می‌کنند، در اختیار بدن شما قرار می‌دهد. این ترکیب وضعیت دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد و از شکل‌گیری گاز پیشگیری می‌کند و هنگام ورزش شما را تشویق می‌کند تا فعال‌تر باشید.

ترکیب عسل و دارچین را چگونه مصرف کنیم؟

برای این که تونیک کاهش وزن خود را در خانه تهیه کنید، به مواد تشکیل دهنده زیادی نیاز ندارید. همچنین برای تهیه آن تنها به چند دقیقه زمان نیاز است.

مواد تشکیل دهنده

یک قاشق چایخوری عسل

نصف قاشق چایخوری پودر دارچین

یک فنجان آب

روش تهیه

تمام مواد تشکیل دهنده را در یک ظرف کوچک با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را روی حرارت به جوش آورده و سپس آن را از یک صافی عبور دهید.

محصول نهایی را به دو نصف فنجان تقسیم کنید. یک نصف فنجان را پیش از صبحانه و نصف فنجان دیگر را پیش از به خواب رفتن در شب مصرف کنید.

استفاده از عسل و دارچین به همراه آب تنها روش برای استفاده از این ترکیب به منظور کاهش وزن محسوب نمی‌شود. روش‌های دیگری نیز برای دستیابی به نتایجی مشابه وجود دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

چای چوب دارچین و عسل

یک چوب دارچین بلند را به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و آنها را در یک قوری بریزید.

یک و نیم فنجان آب به قوری اضافه کرده و آب را به جوش آورید. چای را به همراه چوب دارچین درون فنجان ریخته و یک درپوش روی آن قرار دهید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد و سپس چای را صاف کنید. این چای را برای کاهش وزن به همراه عسل مصرف کنید.

عسل و دارچین با لیمو

یک قاشق چایخوری پودر دارچین را به یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید. این ترکیب را به جوش آورده و اجازه دهید چند دقیقه به همان حالت باقی بماند. سپس آن را صاف کرده و برای کمک به کاهش وزن مصرف کنید.

دارچین و عسل با لیمو در چای سبز

نصف قاشق چایخوری پودر دارچین و یک قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل را در یک فنجان چای سبز ترکیب کرده و برای کنترل وزن خود هر روز این نوشیدنی را مصرف کنید.

بهترین زمان برای مصرف عسل و دارچین برای کاهش وزن چه موقعی است؟

صبح مصرف کنید

مصرف صبحگاهی این ترکیب به آغاز روزی خوب کمک خواهد کرد. ترکیب عسل و دارچین احساس پری را در شما ایجاد می‌کند و از پرخوری در طول روز جلوگیری می‌کند. همچنین، این ترکیب سوخت و ساز شما هنگام صبح را تقویت می‌کند.

بین وعده‌های غذایی مصرف کنید

زمانی که قصد دارید روند کاهش وزن خود را تسریع کنید، مصرف ترکیب عسل و چای بین وعده‌های غذایی ایده خوبی است. این کار اشتهای شما را کاهش خواهد داد و از دریافت کالری‌های اضافی جلوگیری می‌کند. همچنین، ترکیب عسل و دارچین سطوح قند خون را پایین نگه می‌دارد؛ در نتیجه از هوس‌های غذایی و مصرف تنقلات در طول روز پیشگیری می‌کند.

پیش از تمرینات ایروبیک مصرف کنید

مصرف ترکیب عسل و دارچین انرژی شما برای عملکرد بهتر هنگام ورزش را افزایش می‌دهد. همچنین، این کار کالری‌سوزی بیشتر برای بدن را به ارمغان می‌آورد.

پیش از به خواب رفتن مصرف کنید

اگر نمی‌توانید در برابر وسوسه غذا خوردن پیش از خواب مقاومت کنید، بهتر است ترکیب عسل و دارچین را برای کاهش وزن امتحان کنید. عسل هوس برای خوراکی‌های شیرین را سرکوب می‌کند و دارچین از باقی ماندن دستگاه گوارش در بهترین وضعیت کاری خود طی شب اطمینان حاصل می‌کند.

نکات و اقدامات احتیاطی برای مصرف عسل و دارچین به منظور کاهش وزن

مصرف متعادلی داشته باشید: نوشیدن ترکیب عسل و دارچین برای چند روز اهمیت دارد اما نباید آن را بیش از اندازه مصرف کنید. ترکیب عسل و دارچین را به مدت چند ماه برای دستیابی به اهداف کاهش وزن خود مصرف کرده و سپس گاهی اوقات آن را برای مقابله با شرایط خاص مانند اضافه وزن یا برخی مشکلات سلامت مصرف کنید. نوشیدن ترکیب عسل و دارچین را به یک عادت روزانه تبدیل نکنید.

این دو ماده را به نسبت درست ترکیب کنید: هنگام ترکیب اطمینان حاصل کنید که از نسبت دو به یک برای ترکیب عسل و دارچین استفاده می‌کنید و برای هر دو واحد عسل، یک واحد دارچین در نظر بگیرید.

نوع دارچین اهمیت دارد: شما باید از دارچین سیلان و نه دارچین کاسیا به همراه عسل برای کمک به کاهش وزن استفاده کنید. دارچین کاسیا می‌تواند حاوی کومارین باشد که در صورت استفاده بیش از دو هفته‌ای می‌تواند موجب آسیب کبدی شود. دارچین سیلان از تراکم پایین‌تر کومارین برخوردار است و مصرف آن به همراه عسل برای کاهش وزن توصیه می‌شود.

عسل خام را پس از به جوش آمدن آب اضافه کنید: اگر از عسل خام استفاده می‌کنید، برای بهره‌مندی از فواید بیشتر بهتر است آن را پس از به جوش آمدن آب به ترکیب اضافه کنید تا تمام مواد مغذی این نوع عسل حفظ شوند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *