زندگی در جریان است رویای ثروت و قدرت در سر بسیاری از افراد است و همه در تلاش برای بدست اوردن این مقام هستند و در راه توانمندی قدم میگذاریم اما ثروتمندان جهان اهل کجا هستند و این زندگی لاکچری از کجا سر چشمه گرفته چه زندگی نامه ایی در پشت آن است و آیا به راحتی بدست آمده سوال هایی که قبل از مرجعغ قرار دادن یک نفر باید بدانیم و اهمیت دارد
به گزارش مرکز مشاوره و مطالعاتی PWC با وجود افزایش تنش‌های سیاسی و بی‌ثباتی‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، ثروت میلیاردرهای دنیا ۱۷ درصد رشد کرد و از ۵.۱ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۶ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در این بازه زمانی شمار میلیاردرها هم با ۱۰ درصد افزایش به ۱۵۴۲ نفر رسید. این رشد ۱۰ درصدی معادل اضافه شدن ۱۴۵ نفر به فهرست میلیاردرهای دنیا است که بیشترین شمار آنها در قاره آسیا به خصوص چینی بودند. برای اولین بار در طول تاریخ شمار میلیاردرها در آسیا بیشتر از شمار میلیاردرها در آمریکاست و به همین دلیل سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان سالی خاص در تاریخ دنیا ثبت شده است.

در سال گذشته ۶۳۷ میلیاردر آسیایی بودند در حالی‌ که شمار میلیاردرهای اروپایی برابر با ۳۴۲ نفر و شمار آمریکایی ها برابر با ۵۶۳ نفر بود اما با وجود این که شمار میلیاردرهای آسیایی بیش از آمریکایی‌هاست ولی هنوز سهم ثروت آمریکایی‌ها بیشتر از ثروتمندان آسیایی است. در سال ۲۰۱۶، سرعت رشد ثروت میلیاردها در آمریکا برابر با ۱۵ درصد بود که نسبت به متوسط سرعت رشد پنج سال اخیر ۲.۱ درصد رشد داشته است. مجموع ثروت میلیاردرهای آمریکایی در سال قبل برابر با ۲.۴ هزار میلیارد دلار بود و آمریکا میزبان پیرترین میلیاردرهای دنیاست.

مطالعات نشان می‌دهد در صورتی‌ که سرعت رشد کنونی ثروت در دنیا ادامه پیدا کند تا چهار سال آینده میزان ثروت آسیایی‌ها بیش از آمریکایی‌ها می‌شود.

طبق این گزارش که میزان ثروت افراد را طی بیست سال اخیر مورد مطالعه قرار داده است، ثروت این طبقه اقتصادی از مردم دنیا در همه سال‌ها افزایشی بود و تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی ثروت میلیاردرها نسبت به سال قبل از آن رشد نکرد.

ثروتمندان دنیا پیر شده‌اند

گزارش تهیه شده توسط مرکز PWC نشان می‌دهد ثروتمندان دنیا پیر شده‌اند و ظرف سال‌های آتی ثروت آنها بین فرزندان و وراث دیگرشان تقسیم می‌شود و تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از این منابع مالی عظیم به نسل بعدی منتقل خواهد شد.

در این گزارش نوشته شد: طی بیست سال آینده، میلیاردرهایی که بیش از ۷۰ سال خواهند داشت بالغ بر ۲.۴ هزار میلیارد دلار را به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند. انتظار می‌رود بخشی از این سرمایه‌ها هم به بنیادهای خیریه انتقال داده شود و صرف افزایش سطح رفاه عمومی شود. البته میلیاردرهای آسیایی جوان هستند و این اتفاق در این منطقه نخواهد افتاد ولی اروپا و و آمریکا این دوره انتقال ثروت را تجربه می‌کنند.

سرمایه‌ها در کجا صرف می‌شود

حال این سوال مهم وجود دارد که ثروتمندان سرمایه‌های خود را در کجا سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

در سال‌های اخیر سهم میلیاردرهایی که منابع مالی خود را در بخش هنر و ورزش صرف می‌کنند، افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷۲ تن از میلیاردرها در میان جمع‌کنندگان آثار هنری در دنیا وجود داشتند و شمار میلیاردرهایی که اقدام به خرید و راه‌اندازی موزه کردند، افزایش پیدا کرد. از طرف دیگر سرمایه‌گذاری در رشته‌های ورزشی، خرید باشگاه‌های ورزشی و سرمایه‌گذاری روی آنها هم افزایش چشمگیری پیدا کرد. در سال گذشته بیشتر از ۱۴۰ کلوب ورزشی بزرگ دنیا و تیم ورزشی تحت مالکیت ۱۰۹ میلیاردر بزرگ بود که ۸۹ میلیاردر آمریکایی، ۳۲ میلیاردر آسیایی و ۲۰ میلیاردر اروپایی بودند.

موسسه مطالعاتی PWC پیش‌بینی کرد با توجه به پایان یافتن سال‌های بحرانی اقتصاد و افزایش سرعت رشد اقتصادی در دنیا، روند رشد ثروت در دنیا در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی تسریع می‌شود و درآمد ثروتمندان هم رو به افزایش خواهد گذاشت. در نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش‌های هنری و ورزشی هم بیشتر می‌شود. این روند در سال‌های بعدی تسریع می‌شود زیرا بخش بیشتری از منابع مالی در اختیار جوانان در آمریکا و اروپا قرار می‌گیرد.»

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *