دل های زیادی در انتظار حضورش نشسته اند مردی که روزی می آید مردی که تمام ادیان چشم به راهش نشسته اند اما چه اشتباه اند افرادی که در فشار های زندگی به معرض لغزش رسیده اند از این لغزش سو استفاده ها میشود و خرافه را در این انتظار مقدس میآورند و این زیبایی را آلوده میکنند باید با این رفتارها مقابله شود این انتظار پاک برای آمدن موعود برای آمدن آقا پاک است کاش کمی شرافت داشته باشیم و مقدسات را با ناپاکی خود آلوده نکنیم.
آیت الله مکارم شیرازی مقابله با تفکرات افراطی و خرافی در مهدویت را ضروری و مهم دانست و گفت: برخی افراد افراطی، خرافات را به مهدویت که یک مسأله مسلم اسلامی است وارد می‌کنند، گاهی ادعاهایی انجام می‌شود که مهدویت را از صورت علمی و منطقی خارج می‌کند که باید مراقب بود.

به گزارش ایسنا، آیت الله مکارم شیرازی صبح یکشنبه (ششم آذر ماه) در دیدار دبیر و اعضای ستاد هماهنگی فعالیت تشکل‌های مهدوی با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: در شرایط فعلی به وحدت امت اسلامی بسیار احتیاج داریم، باید حلقه‌های اتصال و اشتراک را پیدا و بر آن‌ها تأکید کنیم، اخیرا در تهران مسؤولان اجلاسی با عنوان محبان اهل بیت(ع) برگزار کردند که از فرق و مذاهب مختلف در آن حضور داشتند، چرا که محبت اهل بیت(ع) عامل وحدت است.

وی با بیان اینکه تنها تفاوت این است که غالب اهل سنت می‌گویند، حضرت مهدی(عج) در آخرالزمان متولد می‌شوند، اما شیعه می‌گوید که ایشان قبلا متولد شده‌اند و موجود هستند، خاطرنشان کرد: اگر بر کلیات مهدویت تکیه و حکومت عدل و داد ایشان را تبیین کنیم، بسیار اثرگذار خواهد بود؛ از ابتدا حضرت مهدی(عج) به عنوان یک مساله مسلم بین مسلمین بوده است، در روایات رسیده از پیامبر اسلام علائم چهره امام زمان(عج) بیان شده یعنی اصل مساله، مسلم و قطعی بوده و خصوصیات و جزئیات بیان شده است.

لزوم پرهیز از موازی کاری در فعالیت‌های مهدوی

آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر از وحدت تشکل‌های مهدوی برای انجام منسجم‌تر فعالیت‌ها گفت: بسیار خوب می‌شود، اگر بقیه فعالیت‌های حوزوی نیز این چنین باشد و از کارهای پراکنده جلوگیری شود، گاهی موسسات متعددی در یک زمینه تشکیل می‌شود و هیج ارتباطی بین آن‌ها وجود ندارد، وجود کارهای موازی باعث می‌شود که استعدادهای محدود انسان به هدر برود.

این مرجع تقلید مقابله با تفکرات افراطی و خرافی در مهدویت را ضروری و مهم دانست و تاکید کرد: برخی افراد افراطی، خرافات را به مهدویت که یک مساله مسلم اسلامی است وارد می‌کنند، گاهی ادعاهایی انجام می‌شود که مهدویت را از صورت علمی و منطقی خارج می‌کند که باید مراقب بود.

نام مقدس امام زمان(عج) باید سبب اتحاد بیشتر مسلمین شود

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مهدویت باید حلقه اتصالی باشد که می‌توان از گروه‌های دیگر نیز در این زمینه دعوت کرد، البته تفاوت نظر نیز باید بیان شود، اما نباید موجب اختلاف باشد، نام مقدس امام زمان(عج) باید سبب اتحاد بیشتر مسلمین شود؛ باید درباره این مسائل بیشتر کار شود، سؤالاتی درباره ظهور، بعد از ظهور و حکومت حضرت وجود دارد که مسائل باید به درستی برای جامعه تبیین شده و برنامه‌ها باید به صورت منطقی، مستدل و منطبق با کتاب و سنت پیگیری شود.

فواید انتظار امام زمان(عج) در امت اسلامی

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه انتظار امام عصر(عج) سبب ایجاد امید و روحیه بیشتر در امت اسلامی می‌شود، گفت: انتظار، ملت‌های اسلامی را از ناامیدی نسبت به آینده نجات می‌دهد، ما معتقد هستیم که پایان دنیا، پایانی باشکوه با ظهور حضرت است و نگاه به چنین آینده‌ای در روح انسان اثرات مثبتی می‌گذارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امروزه اربعین در حال تبدیل شدن به یک حلقه اتصال بین همه مسلمین است و امیدواریم مساله مهدویت نیز اینگونه شود، چرا که این حلقه‌های اتصال، سبب ناامیدی و ناکامی دشمنان می‌شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *