کسی نیست این حرف را معنی کند که چرا یک کیلو سیب زمینی، یک شیشه مربا و … چرا در دو معازه ای که دقیقا درمکان قرار دارند تفاوت قیمتی قابل توجهی را دارد. میگویم قیمت ها خوب و مناسب است اما کسی نیست پیگیر باشد که چرا وضعیت اینگونه است چرا برای یک کالا با یک کیفیت یک سال ما مبلغ های متفاوتی را باید پرداخت کنیم. چرا بر روی قیمت ها هیچ گونه نظارتی وجود ندار و هرکس هر چیز را به هر قیمتی که میخواهد میفروشد. چند قیمتی بودن یک کالا شایسته نظام نیست.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه اگر دولتی نتواند حداقل های زندگی را تامین کند نمی تواند ادعای توانمند بودن داشته باشد، گفت: چند قیمتی بودن یک کالا شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش ایسنا، محمدعلی اسفنانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: از مهمترین وظایف حاکمیت نسبت به مردم، تامین حداقل های زندگی است و اگر دولتی نتواند این حداقل ها را تامین کند نمی تواند ادعای توانمند بودن داشته باشد؛ اینکه در یک خیابان یک کالا چند قیمت داشته باشد شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: وظیفه دشواری داریم، ادعای حل کردن تمام این گرفتاری‌ها و معضلات، بسیار سخت است، اما تلاش در این راستا و کسب توفیقات ارزشمند است. یکی از دلایل مهمی که جامعه به سمتی می رود که بر مسایل معیشتی مردم نظارت کند، به کم رنگ شدن ارزش های دینی باز می گردد. یکی از مهمترین علل نقایص در جامعه، نبود نظارت است. اگر مجموعه های مربوطه بحث نظارتی را تقویت کنند شاید کمتر مجبور شویم برخورد نظارتی کنیم.

اسفنانی بیان کرد: گاهی یک تفکری در جامعه حاکم می شود که می گویند اگر جرم و جنایت یا اختلافات حقوقی زیاد است، ایراد ندارد زیرا دستگاه قضا یا تعزیرات برای همین تاسیس شده است. مگر تا چه زمانی می شود دستگیر و محاکمه کرد؟ اگر سازمان های مسوول وظایف خود را به درستی انجام دهند، ما کمتر شاهد جرم و تخلف خواهیم بود.
با وجود تمامی این حرف ها باید منتظر بمانیم که چه زمانی قرار است این حرف ها به عمل تبدیل شود و بازار به تعادل نسبی قیمتی برسد
منبع: ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *