افراد مشهور زیادی هستند که نحوه زندگی آنها مورد سوال و کنکاش جوانان است مردان و زنانی که با برنامه ریزی و رفتار درست به قدرت ، پول و محبوبیت جهانی رسیدند اما اینکه این افراد چگونه زندگی میکنند چقدر میخوابند چه میپوشند در ذهن خیلی از افراد پیچیده و سوال شده در این گزارش از ایسنا به بررسی این موارد پرداخته شده و به بررسی زندگی این افراد پرداخته اییماز خالف فیس بوک که همیشه با ظاهری ساده و خاکی در برنامه ها حاضر شده تا فلانی و فلانی که با لباس های گران قیمت بر جهانیان فخر فروخته اند
«خالق فیسبوک، مارک زاکربرگ که تقریبا همیشه تی‌شرت خاکستری ساده‌ای را بر تن دارد، در مصاحبه سال ٢٠١٤ گفت که پوشیدن پیراهن‌های مشابه کمک می‌کند تا او کمترین امکان را برای تصمیم‌گیری داشته باشد و بلافاصله به سراغ کار کردن برود. او معمولا زیاد نمی‌خوابد و گاه تا شش صبح با کارمندان فیسبوک در حال گفت‌وگو است.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «سیاستمداران و افراد مشهور در یک نکته مشترک هستند و آن کم‌خوابی و کار زیاد است . مارگارت تاچر تنها ٤ ساعت می‌خوابید و مدیر تسلا ٢ ساعت. حتی ترامپ هم وقتی که هنوز رئیس‌جمهور نشده بود، ٤ ساعت می‌خوابید و تا ١١-١٢ شب کار می‌کرد اما در آخرین اخباری که درباره او منتشر شده، اعلام شد صبح‌ کاری رسمی دونالد ترامپ در حدود ساعت ١١ صبح آغاز می‌شود. مقامات به وبسایت آکسیوس گفتند که این زمان در محل سکونت رئیس‌جمهوری در کاخ سفید می‌گذرد و شامل تماشای تلویزیون و توییت‌کردن است و ساعت ١٨ نیز به محل سکونتش بازمی‌گردد.

اما سارا هوکابی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، ضمن رد این گزارش گفت: صبح‌های ترامپ ترکیبی است از حضورش در محل سکونتش در کاخ سفید و در دفتر کار ریاست‌جمهوری اما او در این زمان همیشه با کارمندان، اعضای کنگره، اعضای کابینه و رهبران خارجی در ارتباط است.

اما برنامه ترامپ به‌ طور چشمگیری مختصرتر از برنامه رؤسای‌جمهور سابق آمریکاست. برای مثال جورج بوش پسر حدود ساعت ٦:٤٥ صبح به وقت محلی وارد دفتر کار ریاست‌جمهوری می‌شد و باراک اوباما نیز بعد از ورزش صبحگاهی بین ساعت ٩ تا ١٠ صبح به وقت محلی وارد دفتر کار ریاست جمهوری می‌شد.

روزنامه نیویورک‌تایمز پیش‌تر گزارش کرده بود که ترامپ هشت ساعت در روز را صرف تماشای تلویزیون می‌کند؛ گزارشی که ترامپ آن را رد کرد. ترامپ سال گذشته به خبرنگاران گفته بود: من زمان زیادی را صرف تماشای تلویزیون نمی‌کنم؛ چرا که باید اسناد بسیاری را مطالعه کنم. درحقیقت من بیشتر از آن که وقتم را صرف تماشای تلویزیون کنم، صرف مطالعه اسناد و مدارک می‌کنم.

فارغ از اخبار این چند ساله در این اینفوگرافی که به‌تازگی منتشر شده است، روال زندگی برخی از افراد موفق در کسب‌وکار و سیاست بررسی شده است. این نمودار به ما می‌گوید که رئیس‌جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) هر روز صبح ساعت ٦:٤٥ بیدار می‌شود و به ورزشگاه می‌رود. اوباما پس از آن برای خوردن صبحانه با خانواده برمی‌گردد. وقتی دخترانش از خانه خارج می‌شوند، وقت آن رسیده تا به کسب‌ و کار جدی درباره سیاست یا زندگی بپردازد.

طبق گزارش سان، دیوید کامرون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا، روز خود را از ساعت شش صبح شروع می‌کند و ساعت هشت با همسرش، سامانتا و بچه‌هایش برای خوردن صبحانه کنار هم جمع می‌شوند. او پیش از این وقتی که در محل نخست‌وزیری «شماره ١٠ خیابان داونینگ» مستقر بودند، برنامه‌ریزی کرده بود که فرزندانش باید صبح، قبل از رفتن به مدرسه «کاری را» انجام دهند. کامرون همچنین به‌ شدت پیگیر اخبار بود و هر روز صبح خبرها را مرور می‌کرد اما دیدن تلویزیون در صبح را ممنوع کرده بود. بر خلاف او، وینستون چرچیل، نخست‌وزیر سابق بریتانیا، واقعا یک فرد صبح زود نبود. او معمولا تا ساعت ١١ صبح از خواب بیدار نمی‌شد.

هاوارد شولتز، مدیرعامل استارباکس، در مصاحبه سال ٢٠١٢ با بیزینس هفتگی، درباره این که او هر روز صبح از ساعت ٤:٣٠ بلند می‌شود تا به گردش برود و با همسرش در ساعت ٥:٤٥ صبح قهوه‌ای بخورد، صحبت کرده بود. او حتی جزئیات و نحوه خوردن قهوه مخصوص سوماترایش را بیان کرده بود.

استیو جابز، مدیر اجرایی سابق اپل، هر روز، صبح خود را با یک سخنرانی انگیزشی آغاز می‌کرد. استیو جابز که برای همه با لباس‌های سیاه‌وسفید، یقه‌دار و تبدیل اپل به بزرگ‌ترین شرکت در جهان، مشهور است، در اواخر عمرش هر روز صبح یک کار ساده انجام می‌داد و اطمینان حاصل می‌کرد که او بهترین کارها را برای خودش انجام می‌دهد. پس از بیدار شدن از خواب، جابز به سراغ آینه می‌رفت، به خود نگاه می‌کرد و می‌پرسید: «اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا می‌توانم با آن چه امروز می‌خواهم انجام دهم، خوشحال باشم؟» اگر جواب به خودش نه بود، احساس می‌کرد که نیاز به تغییر وجود دارد.

بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت و شاید پولدارترین فرد جهان، تمایل به آموزش ذهن و بدن را در خود احساس می‌کند. بیل گیتس یک ساعت روی تردمیل به انجام تمرینات می‌پردازد.

خالق فیسبوک، مارک زاکربرگ که تقریبا همیشه تی‌شرت خاکستری ساده‌ای را بر تن دارد، در مصاحبه سال ٢٠١٤ گفت که پوشیدن پیراهن‌های مشابه کمک می‌کند تا او کمترین امکان را برای تصمیم‌گیری داشته باشد و بلافاصله به سراغ کار کردن برود. او معمولا زیاد نمی‌خوابد و گاه تا شش صبح با کارمندان فیسبوک در حال گفت‌وگو است.

بنیان‌گذار آمازون، غول تجارت الکترونیک، بر خلاف بسیاری از افراد موفق جهان، آدمِ صبح زود بیدار شدن نیست و بر خواب شبانه تأکید دارد. جف بازو در سال ١٩٩٩ به وال‌استریت‌ژورنال گفت که احساس می‌کند روز بهتری خواهد داشت اگر هشت ساعت را خوابیده باشد. او از ملاقات‌های صبحگاهی اجتناب می‌کند، بنابراین لزومی برای استفاده از ساعت‌های زنگ‌دار وجود ندارد. صبحانه مفصل و سالمی با خانواده‌اش می‌خورد و روز خود را با آرامش آغاز می‌کند.»

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *