خانه / آخرین اخبار / درد قفسه سینه

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه که یکی از رنج آور ترین دردها که میتواند دلیل بروز سکته قلبی باشد اما گاهی این درد در قسمت سمت راست بدن است نمیتوان گفت که دلیل بروز این درد از فشار وارده بر قلب باشد اما این درد همیشه در وجود فرد هست از آنجا که هیچ دردی در بدن بی دلیل نیست درد سمت راست قفسه سینه نیز بی دلیل نیست در مقاله زیر اطلاعاتی راجب این مورد نوشته شده که این درد میتواند از کبد کلیه کیسه صفرا خشک شدن ریه و یا حتی رفلکس معده باشد مقاله زیر از سایت نمناک خدمت شما ارائه میشود.

 

 

درد سمت راست قفسه سینه ، مشکلات قلبی
درد سمت راست قفسه سینه معمولا به حمله قلبی یا سایر مشکلات قلبی مرتبط نیست، ولی می تواند علامتی هشداردهنده در مورد سلامتی باشد .

علل درد سمت راست قفسه سینه چیست

درد در سمت راست قفسه سینه ممکن است نشان دهنده شرایط پزشکی جدی باشد که معمولاً به قلب مربوط نیست اما شامل علل مختلفی است که در این مقاله درباره علل گوناگون درد سمت راست قفسه سینه صحبت خواهیم کرد.درد سمت راست قفسه سینه

دلایل ایجاد درد در ناحیه راست قفسه سینه

گرچه درد ناگهانی در قسمت راست قفسه سینه معمولا به حمله قلبی یا سایر مشکلات قلبی مرتبط نیست، ولی می تواند علامتی هشداردهنده در مورد سلامتی باشد .مشکلات مربوط به کیسه صفرا، کبد و پانکراس می تواند منجر به درد شدید و ناگهانی در قسمت راست قفسه سینه شود .

۱- عضلات 
بلندکرد اشیای سنگین و حرکت یا کشش ناگهانی می تواند باعث آسیب یا حتی پارگی بافت ودر نهایت درد قفسه سینه شود. این درد معمولا در ناحیه راست قفسه سینه احساس می شود؛ چراکه بیشتر افراد از دست راست خون برای انجام کارهای قدرتی استفاده می کنند .
۲- سیستم گوارشی 
سیستم گوارشی مجموعه عظیمی است که در صورت اختلال می تواند باعث تحریک و درد ناحیه راست قفسه سینه شود. ریفلاکس معده یا انسداد مری هم می تواند منجر به درد قفسه سینه شود . 
۳- کیسه صفرا 
عفونت یا سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه نیز می تواند عامل درد و سوزش قفسه سینه باشد .

درد سمت راست قفسه سینه

۸ علت درد سمت راست قفسه سینه

۴- کبد 
التهاب کبد بر اثر بیماری هپاتیت یا عفونت منجر به درد در ناحیه راست قفسه سینه می شود. سموم و مصرف الکل نیز از دیگر عوامل التهاب کبد است .
۵- پانکراس 
درد قفسه سینه می تواند ناشی از پانکراس باشد و زمانی که فرد دراز می کشد شدیدتر است .
۶- پرده جنب (Pleura) 
پرده جنب پرده ای دو لایه است که هر ریه را به طور جداگانه از بیرون می پوشاند . التهاب این غشا به دلیل آسیب یا لخته شدن خونمنجر به درد شدید در ناحیه راست قفسه سینه می شود .
۷- ریه 
درد در ناحیه راست قفسه سینه می تواند به دلیل یکی از بیماری های مربوط به ریه مانند برونشیت، عفونت، آسم یا پنومونی باشد .
۸- آلودگی ویروسی 
عفونت ویروسی، سرماخوردکی و آنفلوآنزا نیز می تواند عامل درد قفسه سینه باشد .علاوه بر موارد مذکور، استرس، لخته شدن خون، تومور و فیبرومیالژی (سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن) نیز می توانند منجر به درد و سوزش قفسه سینه شوند .

درد سمت راست قفسه سینه

آشنایی با ۸ علت درد سمت راست قفسه سینه

چه زمانی در درد قفسه سینه باید یک دکتر را ببینید؟

اگر درد قفسه سینه شما توسط فعالیت بدنی یا وضعیت های پزشکی شناخته شده دور نمی شود شما باید دنبال توجه پزشکی باشید در واقع، اگر شما تجربه درد قفسه سینه ناگهانی که قادر به از بین رفتن با استفاده از داروهای ضد التهاب و یا دیگر داروها نیست باید بلافاصله از دکتر خود کمک بگیرید .
اگر احساس درد قفسه سینه در ترکیب با علائم زیر بود شما باید برای کمک های فوری پزشکی با اورژانس تماس بگیرید :
فشار ناگهانی، تنگی و فشار خرد کردن زیر استخوان سینه .
درد قفسه سینه که به بازوی چپ، پشت یا فک شما کشیده شود .
پس از مدت طولانی عدم فعالیت، درد ناگهانی و تیز در قفسه سینه که با اشکال در تنفس همراه باشد
ضربان قلب تند، احساس سبکی سر، تهوع، تنفس سریع، سردرگمی، پوست رنگ پریده و تعریق بیش از حد .
کاهش شدید ضربان قلب یا فشار خون .
اگر شما تجربه این علائم را همراه با درد قفسه سینه دارید شما باید با دکتر خود تماس بگیرید :
لرز، تب یا سرفه، خلط رنگی سبز یا زرد .
اشکال در بلع .
درد قفسه سینه مداوم و شدید .

منبع : نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *