خانه / آخرین اخبار / زیبایی مصنوعی در دوران بارداری

زیبایی مصنوعی در دوران بارداری

دوران بارداری و رعایت موارد مربوط به آن یکی از مهمترین مواردی است که هر خانم زمان تصمیم برای بارداری باید رعایت کند فرزند سالم یک خانم علاوه بر ارامش خاطر برای آن خانم برای جامعه نیز بسیار مهم و در خور اهمیت است چرا که سلامت آن فرزند به معنای داشتن جامعه ایی سلامت است آینده کشور به فرزندان ما بستگی دارد برای همین سلامت تولد نوع تربیت و تمام این موارد درخور اهمیت است تاتو یکی از راه های ارایشی جدید است که خیلی از خانم ها با آن درگیر هستند اما مواد شیمیایی که از این طریق وارد بدن میشود بسیار آسیب زا است و با توجه به تغذیه جنین از وجود مادر آثار منفیی را در سلامت جنین خواهد داشت.

 

عوارض تاتو کردن در دوران بارداری

عوارض تاتو ، دوران بارداری
خانم های باردار برای در امان ماندن از عفونت های ایدزو هپاتیت B به هیچ وجه نباید تاتو کنند و باید درباره عوارض تاتو در بارداری بیشتر بدانند.

عوارض تاتو و خطر ابتلا به عفونت در دوران بارداری

به دلیل تغییرات پوستی در دوران بارداری، تاتو کردن در این دوران اشتباه است زیرا پوست در حاملگی حالت ارتجاعی پیدا می کند و پس از زایمان به حالت اولیه خود باز می گردد بنابراین طرحی که شما در این دوران تاتو کنید پس از زایمان تغییر خواهد کرد و مهم تر اینکه عوارض تاتو در دوران بارداری ریسک به خطر افتادن سلامتی نوزاد را افزایش می دهد .عوارض تاتو

تاتو در بارداری چه عوارضی دارد

عفونت هایی مانند هپاتیت B و اچ.آی.وی ازجمله عفونت هایی هستند که بعد از تاتو زنان باردار یا زنانی که در دوران شیردهی بسر می برند، تهدید می کند؛ این عفونت ها می توانند در دوران بارداری به جنین نیز منتقل شوند .
تاتو یا خال کوبی یک تغییر دائمی در بدن فرد ایجاد می کند که رهایی از آن اجتناب ناپذیر است .اولین نگرانی که انجام تاتو به ویژه در دوران بارداری و شیردهی می تواند داشته باشد خطر ابتلا به عفونت است.هرچند با رعایت فرآیندهای ضدعفونی می توان این خطر را کاهش داد اما هرگز نمی توان آن را به طور کامل از بین برد .

عوارض تاتو

درباره عوارض تاتو در دوران بارداری چه می دانید

از سوی دیگر، علائم این عفونت ها چند سال بعد از ابتلا مشخص می شوند؛ این عفونت ها را با انجام یک آزمایش از عملکرد کبد می توان تشخیص داد .همچنین یک تاتوی تازه در واقع یک زخم روباز محسوب می شود و بنابراین مستعد ابتلا به عفونت است. تب ولرز، چرک و بروز زخم های قرمز در محل تاتو و یا اطراف آن از علائم تاتوی عفونی شده است.
ازسوی دیگر تحقیقات اندکی در مورد بی خطری و ایمنی رنگ های مورد استفاده در تاتو و دوران بارداری زنان انجام شده است.این احتمال وجود دارد که مواد شیمیایی موجود در رنگ های تاتو به جنین منتقل شود و بر رشد و تکامل وی به ویژه در 12 هفته اول بارداری تاثیر گذارد .همچنین شکل تاتو بسته به محلی که در بدن انجام می شود در دوران بارداری با بزرگ شدن اندازه بدن تغییر می کند و بعد از بارداری نیز هرگز به شکل اولیه خود باز نمی گردد .

عوارض تاتو

با عوارض تاتو در دوران بارداری آشنا شوید

هاشور ابرو در دوران بارداری

انجام کارهایی مانند رنگ کردن مو، لاک زدن ناخن یا هاشور ابرو به دلیل داشتن مواد شیمیایی ممکن است باعث به خطر افتادن سلامتی جنین شوند و اگر سلامت جنین برای شما مهم است، بهتر است تا پایان دوران بارداری از انجام این کارها بپرهیزید تا ریسک به خطر افتادن سلامت جنین را کاهش دهید. همانطور که اشاره شد هاشور ابرو یکی از مواردی است که ریسک به خطر افتادن سلامتی جنین را افزایش می دهد اما در مقایسه با رنگ کردن مو، به دلیل استفاده کمتر از مواد شیمیایی خطر کمتری دارد. بسیاری از متخصصان اینگونه کارهای زیبایی را که به مواد شیمیایی احتیاج دارند در ماه های اول بارداری ممنوع کرده اند و توصیه می کنند که از مواد شیمیایی استفاده نشود اما بعد از ماه های اول مانعی ندارد. با اینکه در حال حاضر تحقیق و پژوهش دقیقی بر روی تاثیر این مواد شیمیایی بر سلامت جنین انجام نشده است، اما آسیب ها و عوارض آن برای بدن انسان کاملا آشکار است و طبیعتا می تواند بر سلامتی جنین تاثیر گذار باشد .

منبع : نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *